بلاگ

بررسی عملکرد دیزل ژنراتور جن پاور

بررسی عملکرد دیزل ژنراتور جن پاور

کمپانی power Gen در سال 2000 همگام با رشد و پیشرفت تکنولوژی فعالیت خود را در آنکارا، آغاز نمود. هر چند این تکنولوژی ها بدون جریان الکتریسیته غیر قابل استفاده می باشند. این در حالیست که با گذشت بیش از 20 سال از تأسیس شرکت دیزل ژنراتور جن پاور، تولیدات این کمپانی به یک برند جهانی قابل اعتماد تبدیل شده است. بطوری که امروزه محصولات کمپانی صنعتی power Gen، می تواند به عنوان پایگاه اصلی تولید برق در اکثر صنایع زیرساختی، تاسیسات نظامی، اماکن ورزشی و … مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت دیزل ژنراتور ولوو 110 کاواقیمت دیزل ژنراتور ولوو 110 کاوا

اندازه و ظرفیت محصولات جن پاور

کمپانی صنعتی جن پاور برای مهار پیک های هجومی که ممکن است در زمان استارت موتور های الکتریکی یا ترانسفورماتور ها رخ دهد، ژنراتورهای کارآمدی را تولید نموده است. طراح در دینام های ژنراتور جن پاور، فناوری هایی برای غلبه بر سیستم تحریک اضافی تعبیه نموده است. در این فناوری از سیستم آهنربایی دائمی، سیم پیچ کمکی و گاهی از تنظیم کننده ولتاژ خودکار دیجیتال (D-AVR) استفاده شده است. این سیستم هوشمند جریان های هجومی که در زمان استارت تحمیل می شود را تا سه برابر جریان اسمی خود و برای مدت زمان ده ثانیه، کنترل می کند. همچنین ممکن است این کنترل ها از طریق D-AVR انجام شود.

دیزل ژنراتور در حال تولید برق دیزل ژنراتور در حال تولید برق

 چگونگی تولید برق توسط دیزل ژنراتور جن پاور

فرآیند القای الکتریکی در اوایل دهه 1830 توسط شخصی بنام فارادی کشف شد. اگر یک رسانای الکتریکی (مثل سیم) در میدان مغناطیسی حرکت کند، جریان برق در رسانای الکتریکی به وجود می آیدآید. اگر میدان مغناطیسی قوی تر و سیم طولانی تر باشد، جریانی تولید شده، بیشتر می باشد. در مدل های پیشرفته تر این ژنراتورها، تعدادی آهنربای قوی و بزرگ در یک خوشه در حول محور مرکزی و چرخان کار می کنند. از طرفی جریان الکتریکی بسیاری از سیم های جلو به عقب جریان دارند که همان جریان متناوب یا برق اصلی “AC” می باشند.

میزان برق تولید شده توسط دیزل ژنراتور جن پاور به بزرگی و کوچکی آن ها بستگی دارد؛ در صورتی که ژنراتور بزرگ باشد انرژی بیشتری تولید می کند و بالعکس. اگر میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور کم باشد، سوخت در مخزن داخلی ژنراتور نگهداری می شود که قابلیت حمل و جابجایی دارد. دقت کنید در واحدهای بزرگ می بایست از مخازن سوخت دائمی که در خارج از ژنراتورها در نظر گرفته شده اند، استفاده نمایید.

قطعات دیزل ژنراتورقطعات دیزل ژنراتور

قسمت های مختلف سیستم مخزن

  • لوله کشی برای سوخت رساندن به موتور ژنراتور جن پاور
  • دارای باک بنزین که مشابه باک خودروها است.
  • فیلتر سوخت که برای جلوگیری از فشار بیش از حد و یا خلاء داخل مخزن طراحی شده است.
  • قسمتی در آن طراحی شده، برای زمانی که باک بیش از حد پر می شود تا بنزین روی سطح موتور و دینام پاشیده نشود.

مزایای استفاده از دیزل ژنراتور جن پاور

  • کیفیت بالا در ساخت
  • قیمت مناسب ( به شدت اقتصادی )
  • استفاده از موتور اینتر آمریکایی
  • استفاده از لوازم و متریال با کیفیت و مرغوب
  • دارای استاندارد های روز دنیا از معتبرترین کشور های اروپایی

نحوه عملکرد تنظیم ولتاژ ژنراتورهای دیزلی

ولتاژ و آمپرها نقش بسیار مهمی در تولید جریان AC دارند؛ به همین دلیل سرعت موتورها با یک دیگر متفاوت است. اغلب تجهیزات الکتریکی هوشمند دارای منبع تغذیه ثابت می باشند. دیزل ژنراتور جن پاور از همان ابتدا مطابق با نیاز های خاص کاربران تولید شد. همچنین توجه به حفظ و پایداری محیط زیست، سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت پیشرفته در تولید این محصول از جمله مشخصه هایی می باشد که این دستگاه را کاربردی و محبوب کرده است.

تخلیه گازهای سمی به وسیله اگزوزتخلیه گازهای سمی به وسیله اگزوز

سخن پایانی

دیزل ژنراتور جن پاور با هدف افزایش عملکرد و صرفه جویی در سوخت، طراحی و راهی بازار فروش شده است. لذا مجموعه ما در برند صنعتی، میکا پاور (مولد نیرو میکا) بر آن شده تا با عرضه مستقیم مولد های برق و ساخت انواع تابلوهای چنج اور با قابلیت های پارالل و سنکرون، گامی اساسی در جهت حفظ سرمایه های ملی برداشته است. از این رو بنیان گذاران این شرکت با نیم قرن تجربه در زمینه صنعت کشور فعالیت خود را با تکیه بر تجربه و توان علمی و عملی متخصصان کار آزموده در زمینه تولید برق در مقیاس نیروگاهی و صنعتی، آغاز نموده اند.

 

محصولات مرتبط:

 

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *