نکات لازم برای استفاده از ژنراتور گازی 200 کاوا

نکات لازم برای استفاده از ژنراتور گازی 200 کاوا

میکا پاور یکی از مراجع تخصصی تامین و عرضه انواع ژنراتور ها از جمله گازی و بنزینی می باشد. این شرکت با هدف رقابت در کیفیت با نمونه های محصولات خارجی جدید ترین و با کیفیت ترین دستگاه ها را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. ژنراتور های گازی را با توجه به توان تولیدیشان که از 25 کاوا تا 4 مگاوات است برای مصارف گوناگون استفاده می کنند. ژنراتور گازی 200 کاوا یکی از این محصولات پرکاربرد به شمار می آید.

معرفی اولیه ژنراتور های گازی

با توجه به گسترش استفاده از لوازم برقی و نیاز دائمی ما به برق اهمیت استفاده از دستگاه های مولد برق پشتیبان از گذشته بیشتر به چشم می خورد. یکی از این دستگاه ها دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گازی می باشند. این دو ژنراتور دارای ساختار و عملکرد مشابهی هستند و تفاوت آن ها در سوخت اولیه مورد استفاده برای تولید برق است.

مقایسه قیمت ژنراتور های گازی

مقایسه قیمت ژنراتور های گازی

اجزای اصلی ژنراتور گازی 200 کاوا

موتور احتراقی با استفاده از سوخت گاز طبیعی، ژنراتور مولد برق، شاسی نگه دارنده ماشین و در آخر تابلوی قدرت و فرمان 4 سیستم اصلی تشکیل دهنده ی ژنراتور های گازی می باشند. هر کدام از این قسمت ها دارای عملکرد ویژه و مهمی هستند اما از میان آن ها موتور احتراقی بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که کوچکترین اختلال در کارکرد آن می تواند موجب خرابی کل ژنراتور شود.

دلایلی وجود دارد که باعث محبوبیت این نوع ژنراتور در بین سایر مدل ها شده است و این دلایل شامل سهولت در دسترسی به سوخت آن ها، ایجاد آلودگی کمتر، صدای کمتر و هزینه نگه داری کم تر می باشد.

ژنراتور گازی 200 کاوا و برند های موجود آن

در بازار فروش ایران 5 برند موتور های گاز سوز کاترپیلار، لوول چین، پرکینز انگلستان، کامینز و موتور سازان تبریز از کیفیت و اعتبار بالاتری برخوردار هستند.

معمولا برای مصارف خانگی و استفاده در مجتمع های مسکونی و تجاری کوچک از موتور های لوول با توان های پایین حدود 60 کاوا بهره می برند. ژنراتور های برند موتور سازان تبریز محصولات خود را در دو سطح 30 کاوا و 60 کاوا به منظور نصب در کارگاه های تولیدی روانه بازار می کند.

ژنراتور گازی 200 کاوا و همچنین نمونه های 500 کاوایی و 1مگاواتی آن از جمله ژنراتور های پر توانی محسوب می شوند که از آن ها در صنعت استفاده می شود.

 

تابلو برق ژنراتور گازی

به منظور کنترل، فرمان و منتقل نمودن برق تولید شده به وسیله ژنراتور گازی دو دسته مختلف تابلو برق موجود است.

دسته اول تابلوهایی به صورت دستی می باشند که دستور های روشن و خاموش شدن را از طرف اپراتور و به شکل دستی دریافت خواهد کرد. این نمونه به علت مشکلات و دشواری هایی که دارد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مشخصات ژنراتور گازی 200 کاوا

مشخصات ژنراتور گازی 200 کاوا

دسته دوم شامل ژنراتور های تمام اتوماتیک می شود. این مدل ژنراتور قادر است پس از قطع شدن جریان اصلی برق دستور روشن شدن را دریافت کند و سپس پس از راه اندازی ژنراتور برق به وسیله تابلو به دستگاه های مصرف کننده منتقل می شود. در انتها با وصل شدن دوباره ی برق شهری ژنراتور گازی 200 کاوا می تواند پس از دریافت دستور خاموش شدن از حالت چنج اور خارج شده و دوباره به برق شهری متصل گردد.

تخمین میزان مصرف سوخت در ژراتور های گازی

اندازه گیری میزان مصرف سوخت در هر ژنراتور با توجه به 3 عامل توان ژنراتور، بار وارد شده به ژنراتور و استاندارد های موجود برای موتور احتراقی متفاوت می باشد.

خرید ژنراتور گازی 2021

خرید ژنراتور گازی 2021

کاربرد ژنراتور گازی 200 کاوا

این ماشین ها دارای طیف وسیعی از کاربرد ها هستند و به طور کلی می توان گفت در هر مکان و حرفه ای که وجود برق دائمی بسیار حیاتی می باشد استفاده از ژنراتور های گازی حائز اهمیت ویژه ای می باشند.

سخن پایانی

با دانستن این نکته که هر کدام از مدل ها و توان های ژنراتور گازی دارای مشخصات و ویژگی های خاص خود می باشند متوجه می شویم که مشورت با افراد متخصص در این زمینه برای انتخاب دستگاه مناسب بسیار در کاهش هزینه ها و موثر بودن ژنراتور تاثیر گذار می باشد.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.