5 نکته مهم برای خرید آنلاین موتور برق

5 نکته مهم برای خرید آنلاین موتور برق

در هنگام خرید آنلاین موتور برق موارد زیادی وجود دارد که توجه به آن ها می تواند ما را در انتخاب مناسب ترین گزینه راهنمایی کند. اما پیش از آن باید این مسئله را روشن کرد که بهترین گزینه برای انتخاب یک موتور برق به هیچ عنوان معطوف به گران بودن یا مجهز بودن موتور برق نمی شود بلکه همواره مناسب ترین گزینه ها آن هایی هستند که نیاز های ما را با به بهترین شکل و با کمترین هزینه برآورده می کنند و همچنین هزینه نگهداری آن ها نیز پایین تر است. با همین رویکرد در ادامه نکاتی را مطرح می کنیم که در زمان خرید آنلاین موتور برق باید به آن ها توجه داشته باشید.

ژنراتور کامینز

ژنراتور کامینز

میزان قدرت مورد نیاز شما برای راه اندازی تجهیزات متصل به موتور برق چقدر است؟

هدف اصلی از تهیه موتور الکتریکی تأمین برق مورد نیاز در هنگامی است که دسترسی به منبع برق شهری ممکن نیست؛ بنابراین حداقل انتظاری که از موتور برق می رود این است که در هنگام فعالیت بتواند نیاز های برق شبکه را بدون هیچ مشکلی برآورده کند. یکی از نکات اساسی در زمان خرید آنلاین موتور برق این است که برخی از تجهیزات الکتریکی در لحظه استارت ممکن است تا سه برابر حالت عادی برق مصرف کنند. با در نظر گرفتن این عامل و تجمیع میزان قدرت مورد نیاز شبکه (مجموع قدرت الکتریکی دستگاه های متصل به موتور الکتریکی در لحظه پیک مصرف) می توان بهترین گزینه را در خرید آنلاین موتور برق انتخاب نمود.

برای راه اندازی موتور الکتریکی مورد نیاز خود به چه نوع سوختی دسترسی بهتری دارید؟

موتور های الکتریکی برای تولید برق مورد نیاز شبکه از انرژی حاصل از سوختن فراورده های نفتی در محفظه احتراق داخلی خود استفاده می کنند. عدم توجه به نوع سوخت مصرفی در زمان خرید آنلاین موتور برق علاوه بر اینکه می تواند تأمین انرژی الکتریکی شبکه را با اختلال مواجه سازد، ممکن است با افزایش هزینه های مربوط به تامین سوخت، صرفه اقتصادی استفاده از ژنراتور را زیر سؤال ببرد. همچنین ژنراتور ها با سوخت های متفاوت دارای عملکرد متفاوت از یکدیگر هستند که این تفاوت ها در میزان تولید صدا، توان تولید، نوع جریان ارائه شده، مدت زمان استفاده، راندمان سوخت و میزان آلودگی تولید شده نمود پیدا می کند. بهترین گزینه برای خرید آنلاین موتور برق ژنراتوری است اهداف کاربری را به صورت کاملاً مقرون به صرفه تأمین کند.

ژنراتور کاترپیلار

ژنراتور کاترپیلار

شبکه ژنراتوری ما با چه نوع جریانی بدون مشکل کار می کند؟

به طور معمول برای مصارف خانگی و باغ های کوچک تا نیمه متوسط می توان از موتور الکتریکی تک فاز استفاده کرد، به جز در مواردی که از تجهیزات پر مصرف مانند پمپ های حرارتی در مسیر شبکه ژنراتوری استفاده می شود. خرید آنلاین موتور برق زمانی ضرورت پیدا می کند که اهداف تجاری و صنعتی مدنظر کاربر باشد. البته برخی از گزینه های موجود در فروشگاه های الکتریکی امکان ارائه جریان مختلط را به صورت پریز های تک فاز و سه فاز مجزا از هم در اختیار کاربران قرار می دهند. از آنجایی که جایگزینی موتور های الکتریکی هزینه زیادی در بر دارد، در هنگام خرید آنلاین موتورهای برق علاوه بر توجه به جریان مورد نیاز، می بایست نیاز های آتی مجموعه را هم پیش بینی نمود و در صورتی که در آینده احتمال گسترش شبکه مصرف وجود داشته باشد باید گزینه های مناسب تر را انتخاب کرد.

رعایت تناسب بین ژنراتور و حساسیت های دستگاه های متصل به آن

اگر قصد خرید آنلاین موتور برق را دارید حتماً حساسیت های مربوط به تجهیزات الکتریکی را درنظر بگیرید. به طور مثال لوازم برقی حساس به افت یا اضافه ولتاژ در صورت اتصال به شبکه ژنراتوری فاقد سیستم تنظیم ولتاژ دچار آسیب های جدی خواهند شد. در چنین مواقعی برای جاوگیری از ایراد خسارت باید از موتور برق مجهز به سیستم تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) استفاده نمایید. فناوری «اینورتر» هم از مواردی است که با ایجاد انطباق بین سرعت موتور و میزان مصرف تجهیزات منجر به بهینه کردن شبکه ژنراتوری می شود. در زمان خرید آنلاین موتورهای برق علاوه بر نوع جریان، قدرت مورد نیاز و سوخت مصرفی، توجه به حساسیت ها و ملزومات شبکه ژنراتوری اهمیت بسیاری دارد.

توجه به مشخصات فیزیکی و مکانیکی ژنراتور در زمان خرید آنلاین موتور برق

اگر قصد دارید از طریق خرید آنلاین موتورهای برق نیاز های برقی شبکه خود را تأمین نمایید پیشنهاد می شود ابتدا مشخصات فنی و ظاهری دستگاه را به درستی بررسی نمایید. این موارد اغلب شامل نوع استارت، قابلیت حمل ژنراتور، میزان صدا و آلودگی که حین فعالیت موتور برق تولید می شود. شرکت تولید کننده ژنراتور و سابقه آن می شود. علاوه بر این میزان و کیفیت خدمات پس از فروش نیز از عوامل مهمی است که باید به آن توجه شود. این اطلاعات را می توان از طریق وب سایت ارائه کننده ژنراتور و یا طی تماس با مشاوران مراکز خرید آنلاین موتور برق کسب کرد.

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور کاترپیلار

دیزل ژنراتورهای دوسان

مقالات مرتبط:

جدید ترین قیمت موتور برق کوچک برند در ایران

قیمت دیزل ژنراتور 20 کاوا و ضرورت استفاده از آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.