بلاگ

6 نکته بسیار مهم در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا

خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا

کمپانی Wärtsilä یکی از معتبر ترین و بزرگترین شرکت های بین المللی است که در زمینه تأمین انرژی از جمله ژنراتور های گازی، دیزلی، هیبریدی، سوخت های زیستی و فناوری های دریایی فعالیت می کند. این مجموعه صنعتی در سال 1898 در فنلاند پایه گذاری شد و از سال 1938 فعالیت خود را به طور تخصصی در حوزه تولید ژنراتور های دیزلی و پس از آن در زمینه تولید ژنراتور های گازسوز آغاز کرد. امروزه مراکز خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا با حضوری فعال در بیش از 70 کشور جهان و بازار های انرژی مختلف در حال خدمات دهی به صنعتگران حوزه تأمین انرژی است.

اغلب مدل های ژنراتور های گازسوز وارتسیلا به سبب همخوانی بسیار بالا با محیط های صنعتی مختلف و حفظ شاخص های پایدار محیط زیست موفق به اخذ تأییدیه های متفاوت از سازمان های استاندارد اروپا، گواهینامه های کنترل کیفی ایالات متحده آمریکا و همچنین تقدیر نامه فعالیت پاک از سازمان ملل متحد شده اند.

محصولات وارتسیلا تنوع بسیار زیادی دارند و برای کاربری های متفاوت طراحی شده اند؛ از این رو خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا مانند خرید هر نوع ژنراتور دیگری مستلزم در نظر گرفتن نکاتی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

طراحی مدرن و کارامد ژنراتور گازسوز وارتسیلا

طراحی مدرن و کارامد ژنراتور گازسوز وارتسیلا

1. خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا به صورت نو و آکبند یا دسته دوم؟

با توجه به اختلاف قیمت بین نمونه های آکبند و کارکرده ژنراتور های گاز سوز احتمالاً اولین سؤالی که در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا برای مشتریان مطرح می شود، پیرامون همین موضوع است. کیفیت بسیار مناسب ژنراتور گازسوز وارتسیلا، آن را به گزینه ایده آلی برای کاربری های متفاوت در احداث نیروگاه برق (نیروگاه تولید پراکنده) و مناطق بسیار حساس به قطعی برق مانند بیمارستان ها، دیتا سنتر ها ، مجتمع های تجاری و غیره بدل می کند. از آنجایی که خدمات مربوط به نگهداری و سرویس های دوره ای عموماً توسط تأمین کننده های تجهیزات برای مدل های آکبند ارائه می شود، از همین رو خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا به صورت آکبند در مصارف وابسته به جریان ثابت برق معقولانه تر به نظر می رسد.

2. در نظر گرفتن میزان توان تولیدی مورد نیاز

مدل های عرضه شده و دامنه توان تولیدی ژنراتور های گازسوز وارتسیلا بسیار گسترده است و

از رنج های پایین چند صد کاوا تا 15 مگاوات را در بر می گیرد. کمپانی وارتسیلا را می توان به عنوان معدود کمپانی های پیشرو در تولید ژنراتور های گازسوز با توان خروجی بسیار بالا در نظر گرفت. به علت تعدد گزینه های موجود،  توجه به توان خروجی مورد نیاز در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا امری ضروری است. در صورت نیاز می توانید از نظر کارشناسان متخصص و با تجربه شرکت ژنراتور میکا (با نام تجاری میکاپاور) در انتخاب مناسب ترین گزینه بهره مند شوید.

3. میزان مصرف ژنراتور گازسوز وارتسیلا و نوع کنتور مورد نیاز جهت تامین سوخت

هرچه میزان توان خروجی ژنراتور گاز سوز وارتسیلا بیشتر باشد طبیعتاً میزان مصرف گاز در آن افزایش می یابد. در صورت عدم تناسب بین کنتور تأمین سوخت ژنراتور با میزان مصرف آن مشکلاتی نظیر سوختن ناقص، ریپ زدن، عدم رسیدن به توان اسمی و بروز اختلالات فنی در ژنراتور می شود. از همین رو در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا حتما نظر کارشناسان متخصص را در خصوص متعلقات و سیستم تأمین سوخت جویا شوید.

4. توجه به مشخصات فنی موتور احتراق، مولد برق، شاسی نگهدارنده و تابلوی فرمان و قدرت

پروژه های تأمین انرژی برق با توجه به سناریو های مصرف و اینکه از آن ها به صورت دائم استفاده می شود و

یا رزرو (در مواقع اضطراری و قطع برق شبکه)، نیاز های سخت افزاری متفاوتی را طلب می کند. پیش از خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا حتما در خصوص مشخصات فنی چهار جزء اصلی ژنراتور گازی شامل موتور احتراقی با سوخت گاز، ژنراتور مولد برق، شاسی نگهدارنده سیستم و نهایتا تابلوی فرمان و قدرت بررسی های لازم را به عمل آورید.

ژنراتور گازسوز وارتسیلا

ژنراتور گازسوز وارتسیلا

5. مکانیسم های کاهنده صدای ژنراتور گاز سوز وارتسیلا

ژنراتور های گازسوز نسبت به نمونه های دیزل صدای کمتری را تولید می کنند؛ با این حال صدای تولید شده در

آن ها، مخصوصاً مدل های با توان خروجی چند مگاوات، بسیار زیاد است (بیشتر از 85 دسی بل). در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا توجه به مکانیسم های کاهنده صدا در آن و رعایت تناسب بین صدای تولید شده و سناریوی مصرف بسیار مهم است. به طور مثال برای کاربری های تولید برق بیمارستان ها باید مدل هایی را انتخاب کرد که کمترین صدا را تولید می کنند. به طور کل مکانیسم های کاهنده صدا شامل موارد زیر می شود.

  • استفاده از اتاقک ایزوله و عایق صدا
  • بهره گیری از کاور سایلنسر صدا روی ژنراتور گازسوز (کانوپی)
  • استفاده از سایلنسر اگزوز

6. سایر نکاتی که در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا باید به آن توجه شود

علاوه بر موارد بالا در هنگام خرید ژنراتور گازسوز وارتسیلا موارد زیر را هم مدنظر قرار دهید و از نظرات کارشناسان و طراحان شبکه های تأمین انرژی استفاده کنید.

  • سیستم لوله کشی آب رادیاتور و مکانیسم های خنک کننده
  • متعلقات و ملزومات تأمین سوخت دستگاه
  • نوع رگلاتور، فشار گاز مورد نیاز و سیستم جرقه زنی
  • سیستم استارت ژنراتور گازسوز وارتسیلا

 

محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *