کاتالوگ ژنراتورهای دیزلی

خرید دیزل ‌ژنراتور چه فایده‌ای دارد؟

dizel1 3 خرید دیزل ‌ژنراتور چه فایده‌ای دارد؟

دیزل‌ژنراتور به ابزاری گفته می‌شود که برای تبدیل انرژی شیمیایی به برق کاربرد دارد. این جریان خروجی کاربردهای گسترده‌ای در مدارس، بیمارستان‌ها، ادارات و حتی خانه‌ها دارد. در واقع با خرید دیزل ‌ژنراتور، منبع تغذیه‌ای اضطراری برای زمان قطعی برق تهیه کردید که می‌تواند منبع اصلی جریان برق باشد.

ژنراتورها بر طبق عوامل مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. اما ابتدا باید با چهار گروه اصلی آشنا شد:

  • ESP: حالت آماده‌به‌کار اضطراری
  • LTP: برای برنامه‌های آماده به کار
  • COP: برق مستمر
  • PRP: استفاده به‌عنوان منبع اصلی برق

سایر انواع دیزل ژنراتور

چهار نوع ذکر شده دسته‌های اصلی کاربرد دیزل‌ژنراتورها هستند. اما بازار این محصول بسیار متنوع است و برای انتخاب درست باید سایر انواع دیزل‌ژنراتور را بشناسید:

 

  • صنعتی یا مسکونی

این نام‌ها دو سر یک طیف گسترده از ژنراتورها هستند. خرید دیزل ‌ژنراتور صنعتی یعنی امکان تولید انرژی در سطحی عظیم. اگر صاحب یک صنعت هستید که برق زیادی را می‌‌طلبد، از این نوع استفاده کنید. اما ژنراتورهای مسکونی ابعاد کوچک‌تری دارند و به همان نسبت انرژی کمتری تولید می‌کنند. بیشترین استفاده آن ها در خانه، ادارات و مغازه‌ها است. اما امکان اتصال چند دیزل ژنراتور کوچک به هم وجود دارد و می‌توانید در شرایط خاص، خروجی انرژي را با این کار بالا ببرید.

  • هوا یا آب

دستگاه‌های ژنراتور نیاز به خنک‌سازی دارند و این کار به‌وسیله هوا یا آب انجام می‌شود. نوع اول دارای یک سیستم ورودی هوا است و قطعه اضافه‌ای در زمان خرید دیزل ‌ژنراتور وجود ندارد. اما ژنراتور نوع دوم، یک سیستم جداگانه برای این کار دارد. البته باید در تعمیر و نگهداری آن ها بیشتر دقت کرد.

دیزل‌ژنراتور با معیارهای مختلفی دسته‌بندی می‌شود

دیزل‌ژنراتور با معیارهای مختلفی دسته‌بندی می‌شود

 

نوع خنک‌سازی دیزل‌ژنراتورها

ژنراتورها قادر هستند انرژی برق را در شدت‌های مختلفی تولید کنند و براین‌اساس دسته‌بندی می‌شوند. دیزل ‌ژنراتور با خروجی پایین در تولید دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، پنکه‌های سقفی و سایر ابزارهای برقی کوچک کاربرد دارد. اما ژنراتوری با خروجی بالا را باید برای کارخانه‌های بزرگ و موارد مصرف بالای انرژي تهیه کرد.

 

مواردی که زمان خرید  باید به آن دقت کنید

قبل از خرید دیزل ‌ژنراتور انتظار خود را از توان آن مشخص کنید. خروجی ژنراتور می‌تواند عددی بین 2.5 کیلوولت آمپر تا بیشتر از 2000 کیلوولت آمپر باشد.

 

  • اتصال فاز

گروه‌بندی دیگر دیزل ‌ژنراتور براساس اتصالات تک‌فاز و سه‌فاز است. برای تصمیم‌گیری در این مورد باید اتصال خانه یا محل کار خود را بدانید.

بعضی دیزل‌ژنراتورها را می‌توان با دست حمل کرد

بعضی دیزل‌ژنراتورها را می‌توان با دست حمل کرد

 

  • مصرف سوخت

شاید مهم‌ترین بخشی که باید در زمان خرید ‌ژنراتور به آن توجه کرد. مصرف سوخت ژنراتور در هر ساعت و هر کیلوولت آمپر، در زمان تولید آن مشخص می‌شود. پس حتماً درباره این موضوع سؤال بپرسید.

 

  • قابلیت حمل و اندازه

زمان خرید دیزل ‌ژنراتور با ژنراتورهایی چرخ‌دار مواجه می‌شوید که حرکتشان را آسان می‌کند. بعضی از آن ها هم به‌ شکلی طراحی شده‌اند که می‌توان آن ها را به‌راحتی بلند کرد.

عواملی که نادیده گرفته می‌شوند

زمان انتخاب دیزل ‌ژنراتور، بالا بودن راندمان را در نظر بگیرید چون باعث بهینه‌سازی مصرف سوخت و عملکرد ژنراتور می‌شود. ژنراتورها دارای ویژگی نمایش میزان باقی‌مانده سوخت و سایر داده‌های مهم هستند که موضوع با اهمیتی است.

 

  • آلودگی صوتی

اگر دیزل ژنراتور را در محلی نزدیک به خود قرار دهید، صدای فعالیت آن ممکن است شما را اذیت کند. البته می‌توانید با خرید دیزل ‌ژنراتور که فناوری کاهش صدا دارد، این مشکل را حل کنید.

آیا دیزل ‌ژنراتور به رسیدگی خاصی نیاز دارد؟

اگر انتظار دارید دستگاه دیزل ژنراتور در زمان‌های حساس و ضروری به کمک شما بیاید، لازم است دیزل ‌ژنراتور را در شرایط مناسب نگه‌دارید. همچنین بررسی‌های منظم و تعمیر کردن قطعات آسیب‌دیده را جدی بگیرید. دیزل‌ژنراتورها هم مانند سایر دستگاه‌ها، نیاز به بررسی در فواصل منظم دارند.

اینکه کدام بخش از ژنراتور بیشتر در معرض آسیب‌دیدگی است به تولید آن بستگی دارد، اما معمولاً موتور به سرویس احتیاج دارد. بعد از خرید دیزل ‌ژنراتور مد نظر خود، معمولا باید 250 تا 500 ساعت بعد از فعالیت به سراغ آن بروید. زمان سرویس کردن ژنراتور، لازم است همه اجزای آن را بررسی کنید. فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر سوخت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. همچنین روغنی که در ژنراتور استفاده می‌شود، تسمه فن رادیاتور و تسمه دینام شارژ را هم چک کنید. رسیدگی سریع به قطعات کهنه، عمر دستگاه ژنراتور شما را طولانی‌تر می‌کند.

 

مقالات مرتبط:

 

محصولات مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *