بلاگ

رنج دیزل ژنراتور چگونه تعیین می‌شود؟

دیزل ژنراتور کاترپیلار

خرید ژنراتور معمولاً یک سرمایه‌ گذاری گران ‌قیمت برای صاحب‌ خانه یا صاحبان مشاغل و کسب‌ و کار است. همچنین این‌ گونه سرمایه‌گذاری‌ها به‌صورت مستمر انجام نمی‌شود و تنها یک‌بار صورت می‌پذیرد. بنابراین افراد تخصص خاصی برای خرید این‌گونه ادوات نداشته و سردرگم هستند. به‌عنوان‌مثال در مورد نوع سوخت (دیزل، گاز طبیعی، پروپان)، بهترین برند (کاترپیلار، کامینز، MTU، Generac، Kohler) و به‌خصوص اینکه چه رنج دیزل ژنراتور برای مصارف خانگی و یا صنعتی مناسب است

برای پاسخ به این سؤالات، اولین و بهترین گزینه شما همیشه مشورت با یک برق‌کار خبره برای ارزیابی نیازهای خاص شما است. بااین‌حال، اگر تصمیم گرفتید خودتان این کار را انجام دهید، همچنان می‌توانید با پیروی از چند دستورالعمل اساسی، یک ژنراتور خرید یا اجاره کنید. ما آن‌ها را در این راهنما قرار می‌دهیم تا به شما کمک کنیم بدانید که چگونه رنج دیزل ژنراتور را که نیاز دارید تعیین کنید.

کلاس‌های ژنراتور: مسکونی در مقابل صنعتی

از قبل باید ایده‌ای داشته باشید که چگونه رنج دیزل ژنراتور تقسیم‌بندی می‌شود. اگر صاحب‌خانه‌ای هستید که به دنبال برق پشتیبان یا آماده‌به‌کار هستید، به یک ژنراتور کوچک و قابل‌حمل یا یک دیزل مولد امید آماده‌به‌کار ثابت نیاز دارید. این اندازه‌ها از 2 کیلووات تا 2000 وات یا کمتر برای یک واحد تفریحی و یا خانگی است. این ژنراتورها معمولاً از یک جریان تک فاز استفاده می‌کنند که برای تأمین برق تجهیزات کوچک‌تر که به برق ثابت و با ولتاژ بالا نیاز ندارند کافی است.

رنج دیزل ژنراتور صنعتی دراندازه‌های مختلف تولید و به بهره برداری میرسد.استفاده از این نوع دیزل ژنراتورها در کاخانجات و مکانهای صنعتی بسیار زیاد بوده و میتوان گفت تولید محصولات در این مکانهای بدون استفاده از این نوع ماشین‌آلات تقریباً ناممکن است.توان خروجی این ژنراتورها بسیار متنوع بوده و بسته به نیاز مصرف کننده از چند کیلووات تا چند مگاوات در نوسان است.در بسیاری از مراکز استفاده از ژنراتورهای آبیاران که دارای توان های بالاتری نیز هستند رایجتر از انواع دیگر ژنراتورها است.

دیزل ژنراتور کاترپیلار با توان -بالا

دیزل ژنراتور کاترپیلار با توان -بالا

چگونه یک ژنراتور را اندازی کنیم

فرمول اصلی اندازه‌گیری رنج دیزل ژنراتور موردنظر به شرح زیر است:

فهرستی از تمام مواردی که برق میخواهند داشته باشند را تهیه نمایید. وات شروع (انرژی موردنیاز برای روشن کردن آن) و وات در حال اجرا (انرژی موردنیاز برای کار با آن) را برای هر قطعه از تجهیزات تعیین کنید. این ارقام معمولاً درجایی روی خود تجهیزات درج می‌شوند و همچنین در دفترچه راهنمای مالک ثبت می‌شوند. کل برق موردنیاز خود را با جمع‌کردن این ارقام kW یا KVA محاسبه کنید.

برای تجهیزات دارای آمپر، می‌توانید آمپر را با فرمول زیر به وات تبدیل کنید:

برای بارهای مقاومتی (متداول‌ترین نوع): وات = آمپر x ولت برای بارهای راکتیو: وات = آمپر x ولت x ضریب بار

هنگامی‌که وات برآورد شده موردنیاز را بدانید، انتخاب رنج دیزل ژنراتور فامکو آسان‌تر است. هر عددی که به دست می‌آورید، ژنراتوری را انتخاب کنید که ظرفیت آن 10 تا 20 درصد بیشتر از نیاز شما باشد. این به شما اجازه می‌دهد که اگر تجهیزات خود را به‌روز کنید نیاز به تعویض دیزل ژنراتور نباشد. همچنین به شما کمک می‌کند «ارزش‌زدایی» یا عملکرد ضعیف ژنراتور را در مقایسه با توانایی‌های ادعاشده توسط سازنده به دلیل شرایط نامطلوب عملکرد، مانند دماهای شدید یا ارتفاعات بالا مدیریت کنید.

ژنراتور کانوپی‌دار

ژنراتور کانوپی‌دار

موازی‌سازی ژنراتورها

اگر نیازهای برق شما به بسیار زیاد باشد، ممکن است به این فکر باشید که آیا بهتر است با یک ژنراتور دیزلی بزرگ بار را تغذیه کنید و یا آن رابین دو یا چند ژنراتور کوچک‌تر تقسیم کنید. به‌عنوان‌مثال، به‌جای یک ژنراتور 1200 کیلوواتی، می‌توانید سه ژنراتور 400 کیلوواتی نصب کنید. به این عمل موازی کردن گویند و در شرایط مناسب می‌تواند یک گزینه عالی باشد. همچنین با این کار می‌توانید رنج دیزل ژنراتور را نیز کاهش دهید

در اینجا چند دلیل مختلف را بیان می‌کنیم:

#1. انعطاف‌پذیری بیشتر: یکی از دلایل مهم برای خرید دیزل ژنراتور، محافظت در برابر قطع ناگهانی برق است. با چندین ژنراتور، لازم نیست نگران باشید که یکی برای تعمیر و نگهداری خاموش شود. شما به‌سادگی بار را بر دوش دیگری می‌گذارید و به کار خود ادامه می‌دهید.

#2. کاربردی‌تر است: بسته به فضای فیزیکی شما، قرار دادن دو یا سه ژنراتور موازی رنج دیزل ژنراتور کوچک در یک اتاق راحت‌تر از یک واحد بزرگ‌تر است. در بین ژنراتورهای تجاری بزرگ، ظرفیت‌های کوچک‌تر می‌تواند به معنای تفاوت در 25 فوت مربع یا بیشتر در هر واحد باشد.

#3. فشار کمتر به ژنراتورها: اشتراک بار بین دو یا چند ژنراتور می‌تواند عمر هر ژنراتور را افزایش دهد و از خطر سنگین شدن بیش‌ازحد یک واحد جلوگیری کند. برای استفاده مداوم، بارهای تا 80 درصد ظرفیت ژنراتور ایده آل هستند.

موتوربرق توان پایین

موتوربرق توان پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *