نحوه خرید ژنراتور برق گازسوز برند و با کیفیت در ایران

نحوه خرید ژنراتور برق گازسوز برند و با کیفیت در ایران

ژنراتور برق گازسوز در واقع ترکیبی از ژنراتور و موتور برق گازسوز می باشد که از طریق آن برق تولید می شود. به طور کلی این مدل از ژنراتور ها را جایگزین بنزین و گازوئیل می کنند، چون انتخاب به صرفه تر و مناسب تری می باشد. در طی چندین سال اخیر مولد های گازی بیش ترین مصرف را در ایالات متحده به نام خود ثبت کرده اند. اگر بخواهیم مولد هایی که با سوخت فسیلی فعالیت می کنند را با ژنراتور برق گازسوز مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که مدل گازسوز بسیار به صرفه تر بوده و برای محیط زیست مناسب تر می باشد.

انواع مولد برق گازسوز

ژنراتور های گازی را به دو دسته اصلی تقسیم می کنند؛

 • آماده به کار:

این نوع مولد همان طور که از نامش مشخص است آماده به کار می باشد و آن را در منازل مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می کنند. این دیزل در صورتی که برق قطع شود، خود به خود شروع به فعالیت می کند. یکی از عیب های ژنراتور برق گازسوز این است که کارکرد آن محدود می باشد؛ به عبارت دیگر اگر بیش از مقدار معین کار کند خراب می شود.

 • اولین یا نخست:

در صورتی که هیچ تجهیزات محلی در دسترس نباشد از ژنراتور برق اولیه استفاده می شود؛ پس قدرت تولید برق را در هر موقعیتی دارد. البته این نوع ژنراتور را معدود افرادی می شناسند. برای کاربرد های مسکونی کمتر از این مولد استفاده می شود، چون خیلی از خانه ها قدرت اتصال سریع را ندارند.

جدیدترین ژنراتور برق گازسوز های سال 2021

جدیدترین ژنراتور برق گازسوز های سال 2021

کاربرد ژنراتور برق گازسوز

از این مولد می توان در بیمارستان، خانه سالمندان، اماکن بزرگ و به طور کلی قسمت هایی که به برق اضطراری نیاز دارند استفاده کرد. بیشتر اوقات مولد های گازی را جایگزین ژنراتور های بنزینی می کنند، البته بنزین دوام محدودی دارد که در مواقع عادی، ولی در حالت های اضطراری سخت می توان آن را پیدا کرد.  بنابراین خیلی از افراد ژنراتور برق گازسوز را انتخاب می کنند تا درگیر مشکلات افزایش سوخت نشوند.

مقایسه ی ژنراتور گازسوز با دیزل ژنراتور

 • ذخیره سازی:

دیزل ژنراتور را برای یک روز می توان در انبار نگهداری کرد که ذخیره ی مقادیر آن هزینه سنگینی دارد. ضمنا شیلنگ مربوط به ورودی گاز نباید له و یا پیچ خورده باشد.

 • هزینه ها:

در واقع خیلی راحت تر می توان واحد های گاز را تهیه کرد، علاوه بر آن قیمت واحد های گاز ارزان تر است؛ پس ژنراتور برق گازسوز به صرفه تر می باشد. به طور کلی دیزل ژنراتور ها به خاطر دوام و طول عمر بالا معروف هستند و نیاز کمی به تعمیرات و نگهداری دارند.

 • دوست محیط زیست:

دیزل ژنراتورها آلاینده های صوتی کمتری را تولید می کند؛ چرا که این دستگاه ها بدون صدا فعالیت می کنند و همین موضوع یک مزیت به شمار می رود.

مقایسه دیزل ژنراتور با مولد گازسوز

مقایسه دیزل ژنراتور با مولد گازسوز

مزایا ژنراتور برق گازسوز

 1. مناسب ترین و کاربردی ترین نوع مولد برای ساخت توان الکتریکی است.
 2. در بیشتر مناطق وجود دارد و هزینه ارزانی هم باید بابت آن پرداخت کرد.
 3. از گاز شهری استفاده می کند؛ بنابراین نیازی به نگهداری سوخت های دیگر نمی باشد.
 4. از نظر اقتصادی رتبه بالاتری دارد.
 5. نگهداری آسان و بدون دردسر
 6. طول عمر آن نسبت به گازوئیل و بنزین ۲۵ درصد بیش تر است.
 7. قیمت کم تر و به صرفه تری دارند.
قیمت مولد گازسوز برند

قیمت مولد گازسوز برند

سخن پایانی

ژنراتور برق گازسوز یکی از دستگاه های تولید انرژی است که بهترین نوع ژنراتور می باشد؛ چون قیمت سوخت آن به صرفه تر است و می تواند از گاز محلی هم استفاده کند‌. شاید جالب باشد، بدانید که خیلی از مردم بر این باور هستند که ژنراتور گازسوز آن عملکردی که باید داشته باشد را ندارد و نمی توان آن را به طور مداوم استفاده کرد. اما این باور کانلا اشتباه است و می توان گفت که اختراع ژنراتورها گامی بسیار مفید و اساسی برای صنایع مختلف بوده است. یکی از مزیت های عالی ژنراتور برق گاز سوز این است که نشت نمی کند و نیاز به نگهداری های سخت و سنگین نیست؛ بنابراین از این نظر اهمیت بالایی را در صنعت دارد.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.