ژنراتور گازی یا گازسوز

ژنراتور گازی یا گازسوز

منابع گازی در کشو ما ایران به راحتی قابل دسترس است پس اگر می خواهید یک پشتیبان اضطراری برای مواقعی که با قطعی برق مواجه می شویم داشته باشید بهتر است ژنراتور گازی خریداری نمایید. همچنین استفاده از گاز باعث آلودگی کمتر محیط زیست شده و قیمت مناسب تری نسبت به سایر سوخت های فسیلی دارد. البته که ژنراتور گازسوز به دلیل گرانی نسبت به ژنراتور بنزینی طرفدار کمتری دارد. در جدیدترین طراحی ها در ایران ژنراتور های دوگانه سوز تولید می کنند. بدنه و پایه اصلی ژنراتور گازسوز بسته به نوع گازی که مصرف می نماید متفاوت است.

قیمت ژنراتور گازسوز 100 کاوا

قیمت ژنراتور گازسوز 100 کاوا

موارد استفاده از ژنراتور گازی

ژنراترو گازسوز نیز مانند ژنراتور بنزینی هم برای شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند هم برای اینکه به طور دائم برق تولید نمایند. در شرایط اضطراری موتور ژنراتور به اندازه 1500 دور می چرخد که به راحتی می تواند برق مورد نیاز مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و… را تامین نماید. البته که برای مکان هایی که نیاز به برق بیشتری دارند مانند صنایع سنگین و نیروگاه ها که نیاز به برق دائم دارند باید از موتور هایی استفاده کرد که 24 ساعته بتواند کار کرده و انرژی لازم را به وجود آورند.

انواع گاز به عنوان سوخت ژنراتور گازی

همانطور که گفته شد قطعات و بدنه ژنراتور های گازسوز با توجه به نوع گازی که قرار است به عنوان سوخت مورد استفاده قرار داده شود تعیین می شود. انواع گاز ها عبارتنداز: بیوگاز، گازی که از دفن زباله ها بدست می آید، گاز زغال سنگ، گاز پروپان و گاز طبیعی.

قیمت ژنراتور گازسوز 100 کاوا

ژنراتور گازی بدون صدا

بیوگاز

این گاز از مخلوط گازهایی که در اثر ایجاد مواد آلی در غیاب اکسیژن حاصل می گردد تولید می شود در وهله اول این گاز ترکیب متان و دی اکسید کربن است. بیوگاز در اصل از موادی مانند: زباله های کشاورزی، مواد گیاهی، فاضلاب ها، مواد غذایی و مواد زائد سبز، زباله شهری حاصل می شود. این گاز از منابع انرژی تجدیدپذیر است و نامحدودی است که به عنوان سوخت ژنراتور گازی مطرح می گردد. گازهایی که بیوگاز را تشکیل می دهند متان، دی اکسید کربن و اندکی سولفید و هیدروژن است. در نهایت بعد از اینکه دی اکسید کربن را در این گاز از بین ببرند تبدیل به گاز فشرده شده می گردد البته با استفاده از روشی که گاز طبیعی را به CNG مبدل می کنند.

گاز زغال سنگ

گازی که از زغال سنگ ایجاد می شود قابل اشتعال بوده و به عنوان یک سوخت مورد بهره برداری قرار می گیرد. وقتی زغال سنگ به دور از هوا در معرض گرما قرار بگیرد این گاز تولید می شود. این گاز شامل مخلوطی از گاز های گرمایی مانند هیدروژن، متان، اتیلن، هیدروکربن فرار، مونوکسیدکربن است. قبل اینکه گاز طبیعی را بتوان به راحتی بدست آورد و با شبکه انتقال گاز به مناطق مسکونی فرستاد از گاز زغال سنگ بهره می بردند.

ژنراتور گازسوز 500 کاوا

ژنراتور گازسوز 500 کاوا

گاز مایع

پروپان در دما و فشار نرمال به شکل گاز است و با استفاده از فرایند ها و اعمال فشار به گاز مایع تبدیل می شود. گاز مایع را در سال 1857 در فرانسه کشف کردند. البته که در ایران نیز قبل از استفاده گاز طبیعی از گاز مایع بهره می بردند به علاوه اینکه این نوع گاز نسبت به بنزین و زغال سنگ تمیزتر می سوزد.

استفاده از ژنراتور گازی چه مزایای دارد؟

 • گسترش شبکه انتقال گاز در ایران باعث شده این سوخت در همه نقاط قابل دسترسی باشد پس ژنراتور گازسوز نسبت به بقیه مدل ها برتری دارد.
 • ژنراتور گازسوز دارای سه مرحله محافظتی است پس نسبت به بقیه مدل ها خطرات کمتری دارد.
 • دقت کنید اگر ما بخواهیم از دیزل ژنراتور بهره ببریم که از سوخت بنزین استفاده کند باید این سوخت را نگهداری کنیم که در این صورت ممکن است حادثه ای رخ دهد.
 • ژنراتور گازسوز بسیار سوخت کمتری را تولید می کند که خوب از نظر اقتصادی به صرفه می باشد.
 • نوع سوخت ژنراتور بر طول عمر آن تاثیر گذار است گاز شهری اثر کمتری بر عمر ژنراتور دارد.
 • نگهداری از این مدل بسیار راحت تر از سایر مدل هاست. به علاوه آلودگی کمتری را به محیط زیست وارد می کنند.
 • صدای کمتری را ایجاد می کنند.
 • چه موارد ایمنی را در استفاده از ژنراتور گازسوز باید رعایت کنیم؟

  باید برای نصب ژنراتور گازی تمامی نکات و موارد ایمنی رعایت گردد در غیر این صورت باعث وقوع حادثه ای ناگوار خواهد شد. اولین نکته در اینجاست که نباید ژنراتور را در یک فضای بسته مانند سوله و یا انبار نصب کنیم حتما باید یک دریچه هوا در مکانی که آن را نصب می کنیم وجود داشته باشد. به علاوه مونواکسید کربن که توسط این دستگاه آزاد می گردد بی بو است و باعث مرگ می شود. ژنراتوری را خریداری نمایید که دارای حسگر باشد تا در صورت خطر ما را متوجه آن نماید.

  محصولات مرتبط :

 • دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا
 • دیزل ژنراتورهای دوسان
 • مطالب مرتبط:
 • برندهای مختلف و دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور
 • ژنراتور اینتر چیست و چه انواعی دارد؟