معرفی دیزل ژنراتور Gen Power

معرفی دیزل ژنراتور Gen Power

 

باید بدانیم که اصل کار دیزل ژنراتور Gen Power چیست؟

دیزل ژنراتور Gen Power وسایل بسیار مفیدی هستند که برای تامین برق در مواقعی مانند قطعی برق و یا خرابی اتصالات سیم کشی برق طراحی شده اند. این وسایل قابل حمل و بی صدا هستند که در پیکربندی های مختلف فیزیکی و الکتریکی موجود می باشند. ادغام کردن یک موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریکی باعث ایجاد یک دیزل ژنراتور Gen Power می گردد و به صورت یک منبع ثانویه برق در واحد های صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

قیمت دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور Gen Power چگونه کار می کند؟

این وسیله در واقع ماشینی است که انرژی مکانیکی تولید شده توسط موتور احتراق داخلی را به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید. اجزای مختلف بسیاری در کنار هم نصب شده اند تا این دستگاه را تشکیل دهند که عبارتند از:

 • موتور: به عنوان جزء اصلی مجموعه دیزل ژنراتور Gen Power ، موتور انرژی مکانیکی را تامین می کند که بعداً به نیروی الکتریکی تبدیل می شود. در واقع، توان خروجی این دیزل ژنراتورها با اندازه موتور آن نسبت مستقیم دارد.
 • دینام: این یکی دیگر از اجزای کلیدی دیزل ژنراتور است که از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور استفاده می کند و آن را به خروجی الکتریکی تبدیل می کند. دینام شامل روتوری است که میدان مغناطیسی تولید می کند تا در نهایت مقداری جریان متناوب تولید کند. به همین دلیل از روتور به عنوان بخش اصلی دینام یاد می شود.

 

 

 • سیستم سوخت: این قطعه سوخت را ذخیره می کند و به ژنراتور می رساند. به طور کلی، یک سیستم سوخت به راحتی می تواند یک ژنراتور بی صدا KVA 62.5 را حدود 6 تا 8 ساعت روشن نگه دارد.
 • سیستم روانکاری: این واحد عملکرد درست بخش های مختلف دیزل ژنراتور Gen Power را تضمین می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود سیستم روانکاری ژنراتور را به درستی بررسی کنید تا از هر گونه خرابی جلوگیری شود.
 • کنترل پنل: این واحد نه تنها شامل دکمه Start/Stop می شود، بلکه دارای نشانگرهایی برای پارامترهای مختلف مانند جریان، ولتاژ و فرکانس است. شما به راحتی می توانید با دیزل ژنراتور Gen Power قابل حمل KVA 2.5 خود، از طریق کنترل پنل آن کار کنید.

 

چگونه بفهمیم  دیزل ژنراتور به درستی عمل می کند؟

آگاهی از اصل کار یک دیزل ژنراتور Gen Power خوب، برای همه بسیار حائز اهمیت است. باید بدانید یک دیزل ژنراتور در 4 سیکل کار می کند:

 • مکش ورودی
 • فشرده سازی
 • قدرت
 • اگزوز

اصل عملکرد یک دیزل ژنراتور Gen Power در واقع بر اساس قانون تبدیل انرژی است. این قانون می گوید که انرژی نه می تواند ایجاد شود و نه از بین می رود، بلکه فقط می تواند از شکلی به شکل دیگر تبدیل شود. دیزل ژنراتور Gen Power حاوی موتوری است که از دیزل برای عملکرد خود استفاده می کند. اکنون این انرژی شیمیایی گازوئیل است که در طی فرآیند احتراق به انرژی مکانیکی تبدیل می شود. انرژی مکانیکی تولید شده بیشتر به انرژی الکتریکی تبدیل می شود تا در زمان قطع برق مورد استفاده قرار گیرد.

دیزل ژنراتورهای مدرنی که توسط تولیدکنندگان Gen Power ارائه می شوند معمولاً به خوبی با مشخصات بالا تنظیم می شوند و در مدل های مختلف به راحتی در دسترس هستند. بنابراین، می‌توانید سرمایه‌گذاری در یک دیزل ژنراتور Gen Power بسیار کارآمد را برای اطمینان از تامین برق مداوم در خانه و محل کار خود در نظر بگیرید.

 

دیزل ژنراتور هوندا

دیزل ژنراتور هوندا

راهنمای عملیات ایمنی

 1. از دیزل ژنراتور Gen Power در داخل ساختمان استفاده نکنید، مگر اینکه به درستی برای عملکرد داخلی طراحی و نصب شده باشد.
 2. مطمئن شوید که یک کلید انتقال با اندازه مناسب و سیم کشی مناسب دارید. قبل از کارکردن ژنراتور مطمئن شوید که کلید انتقال در موقعیت برق کمکی قرار دارد.
 3. مطمئن شوید که تمام سیم کشی ها کافی و در شرایط خوبی هستند. هرگز برای اتصال دیزل ژنراتور Gen Power به کلید انتقال، از سیم برق کم اندازه یا فرسوده استفاده نکنید. اگر کابل برق ژنراتور در حین استفاده داغ شد، آن را با سیم بزرگتر تعویض کنید و سیم برق ژنراتور را بچینید و محکم کنید تا از خطرات خاموش شدن جلوگیری کنید.
 4. هیچ وسیله ایمنی روی ژنراتور یا تجهیزات مربوطه را حذف نکنید و یا تغییر ندهید.
 5. همیشه تهویه کافی برای ژنراتور فراهم کنید.
 6. ژنراتور را خشک نگه دارید تا خطر برق گرفتگی و خرابی تجهیزات کاهش یابد.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

محصولات مرتبط: