آشنایی با ژنراتور گازسوز Jenbacher

آشنایی با ژنراتور گازسوز Jenbacher

محدوده توان الکتریکی مدل های مختلف ژنراتور گازسوز Jenbacher از 330 شروع و به 4034 کیلو وات می رسد و محدوده مدل نیروگاه های پیستونی گاز جنباخر بر اساس شاخص های قدرت 2، 3، 4، 6 تقسیم می شود و قدرت نیروگاه های ساخته شده از قبل، از 1 تا 50 مگاوات متغیر است.

شرکت مولد نیرو میکا،  بزرگ ترین تامین کننده انواع ژنراتور های دیزلی و گازی مانند ژنراتورهای گازسوز Jenbacher   می باشد که تمامی محصولات این شرکت دارای کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد.

یک نمونه از ژنراتور گازسوز Jenbacher

یک نمونه از ژنراتورهای گازسوز Jenbacher

 

ژنراتورهای گازسوز Jenbacher چیست ؟

جنباخر به پیشرفت فناوری، سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه و نظارت دقیق بر نوآوری‌های صنعت برق نیز متعهد است.  تخصص اصلی این شرکت استفاده بهینه از سوخت گاز در واحدهای نیروگاهی است،  بنابراین ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  دارای استاندارد کیفیت و قابلیت اطمینان هستند.  تمام نیروگاه‌های مبتنی بر واحدهای جنباخر با گاز طبیعی یا انواع دیگر گاز مانند بیوگاز، گاز نفتی مرتبط، متان و معدن زغال‌سنگ کار می‌کنند.

ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  به لطف سیستم LEANOX، از ایمنی محیطی بالایی برخوردار است.  سیستم ایمنی محیطی توسط جنرال الکتریک توسعه یافته است و احتراق گاز را در کارخانه های پیستون گاز کنترل می کند.  به لطف سیستم ایمنی محیط زیست LEANOX،  سطح انتشارات مضر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد،  در حالی که موتور پیستونی گازی به طور اقتصادی و روان کار می کند.

سیستم ژنراتور گازسوز Jenbacher  کمی پیچیده است

سیستم ژنراتوری گازسوز Jenbacher کمی پیچیده است

ویژگی ژنراتور گازسوز Jenbacher

راندمان الکتریکی موتورهای گازی جنباخر،  به بالاترین مقادیر در کلاس خود می رسد.  سرعت شفت متوسط ​​است و به 1500 دور در دقیقه می رسد.  ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  با راندمان انرژی بالا، یعنی مصرف گاز مقرون به صرفه متمایز می شود.  به طور متوسط ​​مصرف گاز 240 متر مکعب در ساعت به ازای هر 1 مگاوات ظرفیت نصب شده است و به عنوان مثال،  نیروگاه های میکروتوربین با قدرت مشابه دو برابر،  مصرف گاز بیش تری دارند.  ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  قادر به تولید 4 کیلووات برق و 4 کیلووات گرما از 1 متر مکعب گاز طبیعی هستند.

در عین حال، انرژی حرارتی تقریباً رایگان را برای مصرف کننده هزینه می کند.  ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  با مصرف انرژی کارآمد هستند و می‌توانند به عنوان منبع اصلی برق عمل کنند و برای کار مداوم در شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند.

طیف وسیعی از ژنراتور های گازسوز Jenbacher

طیف وسیعی از ژنراتورهای گازسوز Jenbacher

ساختار اصلی نیروگاه تولید ژنراتور گازسوز Jenbacher 

ساختار اصلی نیروگاه تولید همزمان با بهره گیری از ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  شامل واحدهای نیرو متشکل از یک موتور و یک ژنراتور و هم چنین مبدل‌های حرارتی برای استفاده از گرمای اضافی است.  استفاده از تمام منابع گرما،  خنک کننده موتور،  روغن و انرژی خروجی اگزوز  باعث بهبود بهره وری انرژی می شود.  بنابراین، می توان انرژی حرارتی را به صورت آب گرم با برنامه دمایی انعطاف پذیر یا به صورت بخار اشباع با پارامترهای لازم برای گرمایش یا نیازهای تکنولوژیکی تولید به دست آورد.

گرمای اضافی ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  را می توان برای تولید سرما استفاده کرد و  دریافت دی اکسید کربن برای گلخانه ها بدون هزینه اضافی امکان پذیر است.  استفاده از فناوری های تولید همزمان، صنایع گسترده ای دارد.  امروزه ژنراتور گازسوز Jenbacher  در تأسیسات مختلف کار می‌کند.

ژنراتور گازسوز Jenbacher  در تمامی صنایع کاربرد دارد

ژنراتور گازسوز Jenbacher در تمامی صنایع کاربرد دارد

نتیجه گیری

نیروگاه های گازی مبتنی بر تجهیزات مولد جنباخر با ارائه طیف گسترده ای از خدمات دارای گارانتی در حال ساخت هستند.  جنرال الکتریک جنباخر یکی از بخش های شرکت معروف جهانی جنرال الکتریک است. همانطور که گفته شد، موتورهای گازی جنرال الکتریک در محدوده خروجی الکتریکی 0.3-9.5 مگاوات در هر واحد عرضه می شوند.  ژنراتور گازسوز Jenbacher  به دلیل قابلیت اطمینان بالا در شرایط سخت و گازهای سوختی دشوار مشهور است.

ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  به گونه ای طراحی شده است که به طور انحصاری بر روی انواع مختلف گازها و برای انواع کاربردها کار کند.  در طول 50 سال گذشته، جنباخر نوآوری هایی را در زمینه موتورهای گازسوز رهبری کرده است، این تمرکز بر روی سوخت های گازی منجر به بالاترین سطوح راندمان و قابلیت اطمینان ژنراتور در بازار می شود.  ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  با گزینه هایی طراحی شده است که برای طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف، از جمله گاز طبیعی،  بیوگاز،  زغال سنگ و گاز نفتی مرتبط مناسب است. قیمت ژنراتورهای گازسوز Jenbacher  در بازار نسبت به کیفیت آن بسیار خوب است.  هزینه نیروگاه‌های جنباخر کاملاً رقابتی است؛ اما به طور کلی قیمت ژنراتور گازسوز Jenbacher  به شرایط مصرف کننده بستگی دارد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

 

 

محصولات مرتبط: