کاتالوگ ژنراتورهای دیزلی

صفر تا صد موتور برق بنزینی

notor1 صفر تا صد موتور برق بنزینی

امروزه تصور زندگی بدون برق برای ما دشوار است و  به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. موتور برق بنزینی  نه تنها زندگی ما را راحت‌تر می‌کند،  بلکه در بسیاری از زمینه‌های کاری نیز ضروری است،  بنابراین بسیاری از مردم برای کاهش خطرات ناشی از قطع برق،  ژنراتور برق مانند موتورهایی که برق بنزینی هستند را خریداری می‌کنند.  اگر یک ژنراتور الکتریکی مناسب را انتخاب می کنید، یکی از اولین سوالاتی که باید به آن پاسخ داده شود این است که کدام مدل را ترجیح می دهید؛ با موتور بنزینی یا دیزلی؟

هر دو نوع ژنراتور مزایا و معایب خاص خود را دارند،  بنابراین، قبل از خرید، توصیه می کنیم هر دو نوع ژنراتور را از نظر ویژگی هایی که برای شما مهم هستند ارزیابی کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

شرکت مولد نیرو میکا،  دارای نیم قرن تجربه در زمینه تولید و تامین انواع ژنراتور مانند موتورهای برق و بنزیندیزلی و.. می باشد که در زمینه تولید برق صنعتی و نیروگاهی، از بهترین متخصصین استفاده می کند.

مزایای موتور برق بنزینی

 • به عنوان یک قاعده، موتور برقی بنزینی نیز با سوخت زیستی کار می کند،  بنابراین لازم نیست نگران در دسترس بودن سوخت مناسب باشید.
 • برای کارهای بزرگ که به منابع تغذیه قدرتمند نیاز است، مناسب است.
 • ارزان تر از دیزل ژنراتور
 • طراحی موتورهای برق بنزینی در مقایسه با موتور دیزلی ساده تر است.
 • سوخت با افزودنی های زیستی سازگارتر با محیط زیست است و گازهای خروجی کم تری را در طول احتراق منتشر می کند.
 • برخلاف موتورهای دیزلی، بوی خاصی ندارند.

 

 

موتور برق بنزینی مدل های گوناگونی دارد

موتور برق بنزینی مدل های گوناگونی دارد

معایب موتور برق های بنزینی

 • با وجود در دسترس بودن بنزین، عیب اصلی موتور های برق بنزینی هزینه بالای آن است. گازوئیل و گاز نسبتا ارزان تر هستند.  بنابراین استفاده طولانی مدت از این نوع موتور برق سودی ندارد.
 • موتورهای برق بنزینی زمان عملیات مداوم کم دارند که از 8 ساعت تجاوز نمی کند. با این حال، این زمان معمولا برای برق پشتیبان یا کار موقت در محل کافی است.
 • واحدهای قدرتمندتر مصرف سوخت بالاتری دارند و به خصوص با استفاده مکرر و طولانی مدت، گران تر هستند.
 • موتورهای برق  و بنزینی که در فضای باز استفاده می شوند در برابر بارش باران آسیب پذیر هستند. بنابراین محافظت در برابر رطوبت ضروری است.
 • موتور برق بنزینی نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند، که کارکرد آن ها را گرانتر می کند.
 • فضای بیشتری نسبت به دیزل ژنراتورها اشغال می کند.
 • بنزین سوختی نسبتاً قابل انفجار و قابل اشتعال است.
 • سوختن بنزین گاز خروجی کمتری تولید می کند، اما دی اکسید کربن بیش تری تولید می کند.
کار با موتور برق بنزینی آسان است

کار با موتور برق  آسان است

 

نگهداری موتور برق بنزینی

مانند هر نوع موتور برقی،  موتورهای برقی بنزینی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. طول عمر یک موتور برق بنزینی معمولاً 250 ساعت است و پس از آن باید برای تعمیر و نگهداری به مرکز خدمات تحویل داده شود.

تفاوت موتورهای برقی بنزینی و ژنراتور برق دیزلی

ژنراتورهای برق جمع و جور،  برای خانه هایی که مصرف برق در آن ها کم است و فقط تعداد کمی از لوازم خانگی نیاز به اتصال دارند مناسب هستند.  اگر خانه بزرگی دارید که مصرف کنندگان برق زیادی دارد،  خرید ژنراتور برق دیزلی عاقلانه تر است، زیرا قابل اطمینان تر است و سوخت کم تری مصرف می کند.  اما موتورهای برقی بنزینی به طور کلی ارزان تر هستند و مدل های تا 12 کیلو وات را می توان یافت.  اگر مطمئن نیستید که خانه شما چقدر برق مصرف می کند، ارزش آن را دارد که قبل از خرید ژنراتور برق، این مقدار را محاسبه کنید.

یک نمونه موتور برق بنزینی

یک نمونه موتور برق

نحوه کار موتور برق بنزینی

پس از راه اندازی، موتورهای برق بنزینی باید گرم شود،  بنابراین نباید یکباره بار سنگین به آن وارد کنید.  در ابتدا، بیش از 50-70٪ از توان موتورهایی که از نوع برق بنزینی هستند استفاده نکنید.  برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد از این موتورها و آسیب احتمالی موتور، به خاطر داشته باشید که ژنراتور را نمی توان با حداکثر توان بیش از یک ساعت در بازه زمانی 12 ساعته استفاده کرد و مابقی زمان باید با توان کم تر کار کرد.

نتیجه گیری

یک ژنراتور الکتریکی، صرف نظر از این که با بنزین یا گازوئیل کار می کند،  می تواند به یک منبع ضروری جریان هم در مواقع اضطراری و هم در زندگی روزمره تبدیل شود. برای استفاده حداکثری از موتور برق بنزینی خود، واتی که برای آن در نظر گرفته شده و سایر ویژگی های دستگاه را در نظر بگیرید.  توصیه می کنیم با ژنراتورهای فروشگاه میکاپاور آشنا شوید،  زیرا ژنراتورهای با کیفیت و با بهترین قیمت را خواهید یافت.

 

مقالات مرتبط:

محصولات مرتبط:

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *