کاتالوگ ژنراتورهای گازسوز

انرژی پایدار با استفاده از ژنراتور گازی

gaz1 انرژی پایدار با استفاده از ژنراتور گازی

اگر به دنبال یک ژنراتور گازی مناسب هستید، ممکن است تعداد زیادی از گزینه ها در برابر شما قرار بگیرد. از نام تجاری ژنراتور گرفته تا ظرفیت الکتریکی آن و ویژگی های کاهش نویز آن، انعطاف پذیری زیادی در انتخاب ژنراتور مناسب ایجاد می کند. یکی از مهمترین تصمیماتی که باید بگیرید منبع سوخت است. ژنراتورهای آماده به کار به طور سنتی با چهار نوع سوخت کار می کنند: بنزین، دیزل، پروپان یا گاز طبیعی. مولد گاز طبیعی به سادگی ژنراتوری است که با گاز طبیعی تغذیه می شود. در این مقاله بیشتر در مورد این ژنراتور توضیح می دهیم.

 

تعریف و کارکرد این ژنراتور

احتمالاً از گذشته تا به امروز از گاز طبیعی برای  وسایل خانه خود به عنوان منبع انرژی استفاده می کرده اید. امروزه اکثر خانه‌ ها به خطوط گاز زیرزمینی متصل هستند که انرژی وسایل برقی مانند آبگرمکن، اجاق گاز، و گاهی اوقات وسایل دیگر مانند وسایل روشنایی یا خشک‌کن لباس را تامین می‌کنند. یک ژنراتور گازی طبیعی باید توسط یک متخصص به خطوط گاز خانه متصل شود. هنگامی که برق قطع می شود، ژنراتور، گازی طبیعی برای برق رسانی خودکار خانه شما استفاده می کند.

 

برای بسیاری از صاحبان خانه، ژنراتورهای گاز طبیعی یک انتخاب عالی هستند. با این حال، قبل از خرید ژنراتور خود، باید ظرفیت الکتریکی یا اندازه ژنراتور خود را تعیین کنید. شما می توانید نمایندگی های معتبر ژنراتور را در منطقه خود پیدا کنید که نیازها را نسبت به بودجه شما، برآورده می کنند.

یک ژنراتور گاز برای مصارف خانگی یا شرکتی

یک ژنراتور گاز برای مصارف خانگی یا شرکتی

دلیل استفاده از گاز طبیعی به عنوان منبع انرژی

تغییر از سوخت های مبتنی بر نفت به جایگزین هایی مانند گاز طبیعی مانند ژنراتور گازی می تواند مزایایی داشته باشد که برای شما بسیار مقرون به صرفه است. گازهای طبیعی در مقایسه با سوخت های فسیلی به طور تمیزتری می سوزند و انتشار گازهای گلخانه ای را که منجر به تغییرات آب و هوایی جهانی می شوند را کاهش می دهند. یک مولد گاز طبیعی می تواند با گاز حاصل از منابع بیولوژیکی (مثلاً متان استخراج شده از زباله های در حال تجزیه محل دفن زباله) به همان راحتی گاز طبیعی استخراج شده از ذخایر گاز زیرزمینی کار کند. با دور شدن جهان از سوخت‌های مبتنی بر نفت و روی آوردن به طیف گسترده‌ای از منابع انرژی پایدارتر، افراد و مشاغل بیشتری گاز طبیعی را در برنامه‌های انرژی خود گنجانده‌اند که این ژنراتور نمونه ای از آن ها است.

 

مزایای ژنراتورهای گاز طبیعی

1) ژنراتورهای گاز طبیعی مزایای متعددی نسبت به انواع دیگر ژنراتورها دارند. بارزترین مزیت این ژنراتور ها راحتی است. برخلاف سایر سوخت های ژنراتور که باید به طور مرتب خریداری، ذخیره و به ژنراتور متصل شوند، این نوع از ژنراتور به طور خودکار از طریق خطوط گاز به ژنراتور متصل می شود. این عمل همچنین ژنراتورهای گازی را ایمن‌تر از انواع دیگر ژنراتورها می‌کند، زیرا گاز طبیعی نیازی به ذخیره‌سازی ندارد، که خطر آتش‌سوزی در پی داشته باشد.

 

2) علاوه بر سهولت استفاده، ژنراتور گازی این مزیت را نیز دارد که نسبت به انواع دیگر ژنراتورها، بی صدا و روان تر کار می کند. گاز طبیعی همچنین سوخت پاک تری نسبت به بنزین یا گازوئیل است که آن را دوستدار محیط زیست می کند. اگر در منطقه ‌ای زندگی می‌کنید که مقررات سخت‌ گیرانه محیطی یا سر و صدا دارد، یک ژنراتور گاز طبیعی ممکن است به شما کمک کند که قوانین محلی را رعایت کنید و از پرداخت جریمه اجتناب کنید.

یک نمونه از ژنراتور قابل حمل

یک نمونه از ژنراتور قابل حمل

 

3) در نهایت، ژنراتورهایی که گازی هستند نسبت به انواع دیگر ژنراتورها، هزینه کمتری دارد. در واقع، هزینه گاز طبیعی تنها حدود 10/1 هزینه گازوئیل است. البته، از آنجایی که ژنراتورهای گاز طبیعی باید توسط یک متخصص به خطوط گاز متصل شوند، هزینه‌های نصب و راه‌اندازی آن ها بالا است.  هرچند با گذشت زمان، هزینه کمتر گاز می تواند این هزینه اضافی را جبران کند.

اجزای تشکیل دهنده یک ژنراتور

اجزای تشکیل دهنده یک ژنراتور

نتیجه گیری

استفاده از این ژنراتورهای گازی انتخابی عالی و مناسب برای تأمین انرژی کارخانه ها، شرکت ها و منازل است. نصب این ژنراتورها آسان است. ژنراتورهای گاز صنعتی و تجاری موجود در بازار دارای عملکرد مناسب و با طیف گسترده ای از سوخت های گازی از جمله گاز طبیعی، بیوگاز از محل های دفن زباله و هاضم ها، گاز زغال سنگ، پروپان و سوخت های جایگزین کار می کنند. انواع ژنراتور گازی، سیستم‌های برق بادوام و کم‌هزینه را ایجاد می کنند که معمولا برای برق رسانی، سیستم ‌های اگزوز، موتور قطار، سیستم‌های گرمایشی و خنک‌کننده ترکیبی و برق و تابلو مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

مقالات مرتبط:

محصولات مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *