کاتالوگ ژنراتورهای دیزلی

معرفی ژنراتور دائم کار و کاربرد آن

shakes معرفی ژنراتور دائم کار و کاربرد آن

 

ژنراتور دائم کار دستگاه مفیدی است که در زمان های قطعی برق، نیروی الکتریکی را تامین می کند. و چون مانع از مختل شدن فعالیت روزانه کارخانه ها، مغازه ها و… می شود آن را دستگاه مفید می نامند‌. دیزل ژنراتور ها به نحوی ساخته شده اند. که می توان آن ها را برای فعالیت های مختلف استفاده کرد. و هیچ محدودیت استفاده ای ندارند. به طور کلی دیزل ژنراتور را به سه بخش اصلی تقسیم می کنند که یکی از آن ها، ژنراتور دائم کار است. و همانطور که از نامش پیداست. خیلی کم پیش می آید که خاموش شود و فعالیت خود را متوقف کند‌.

 

 

ژنراتور های دائم کار ولو

ژنراتور های دائم کار ولو

معرفی ژنراتور های دائم کار

این ژنراتور به ندرت متوقف می شود و دائما در حال تولید برق و عرضه آن به مصرف کننده است. ساعت کار این موتور برق بیشتر از ۸ ساعت کاری می باشد و در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که برق شهری وجود ندارد، مثلا در معادن‌. این ژنراتور به نحوی طراحی و تولید شده است که مولد تامین برق اصلی مجموعه باشد‌‌. این ژنراتور دائم کار برای پشتیبانی صنایع مختلف استفاده می شود که منجر به کنترل جریان الکتریکی به شکل دائم و همیشگی می شود که به طور اتوماتیک در صورت قطعی برق، فعالیت خود را آغاز می کند. مهمترین بخش اجزای صنایع، همان موتور برق دائم کار است که به عملکرد عالی صنایع هم کمک می کند، مثل رشد صنایع نفت و گاز، مخابرات، معدن و ساختمان ها و…

کاربرد ژنراتور دائم کار

کاربرد آن در صنایع گوناگون است، مثل:

  • معدن

معدن یکی از صنایع گسترده در سراسر دنیا است که در آن از موتور برق دائم کار استفاده می شود. برای عملیات معدن به ۸۰ درصد از منبع تغذیه نیاز است، چون تجهیزات سنگینی مثل ماشین آلات حفاری، تسمه و نقاله و… در دسترس هستند. عملیات استخراج معمولا برای نفت، گاز، زغال سنگ، آهن و فلزات صورت می گیرد. پس در این صورت ژنراتور دائم کار بهترین گزینه می باشد، زیرا استخراج معادن در مکان های دور و با شرایط محیطی بسیار سخت صورت می گیرد.

 

 

ژنراتور های دائم پرکینز

ژنراتور های دائم پرکینز

  • بهداشتی و درمانی

حساس ترین صنعت، بهداشت و درمان است که به دلیل ظرافت کار، از دیزل های دائم کار استفاده می کنند. بیمارستان ها از تجهیزات پزشکی زیادی برخوردار هستند و از دیزل ژنراتور برای مواقع ضروری استفاده می کنند. در صورتی که  ژنراتور دائم کار در بیمارستان ها وجود نداشته باشد. ممکن است در حین قطعی برق، فردی جان خود را از دست بدهد و یا بیماری او تشدید شود. این وضع برای افرادی که در بخش مراقبت ویژه به سر می برند باعث می شود که در معرض خطر قرار بگیرند، چون از دستگاه های اکسیژن استفاده می کنند.

  • تجارت

تجارت بدون برنامه پشتیبان، می تواند منجر به از دست رفتن پول شود. اگر در تجارت، سرمایه گذاری برای ژنراتور دائم کار صورت نگیرد، زیان هنگفتی را در اموری همچون ثبت پرونده ها، چالش امنیتی (برای دو طرف یعنی هم مردم و هم صاحب امور مالی)، مشکلاتی برای اطلاعات و سایر تجهیزات خودکار و در نهایت توقف کامل تجارت ایجاد می کند. پس دیزل ژنراتور این امکان را فراهم می کند که از تجارت خود محافظت کنید.

  • نفت و گاز

در صنایع دیگر تاکیدی بر وجود دیزل ژنراتور نیست؛ اما در صنعت نفت و گاز، وجود این نوع ژنراتور اجباری است. چون دیزل ژنراتور جزء لاینفک می باشد. اغلب استخراج نفت و گاز در مکان های دور افتاده با شرایط سخت انجام می شود، پس بدون دیزل ژنراتور این کار تقریبا غیر ممکن است، چون بیشتر سایت ها از شبکه برق دور هستند، پس فقط دیزل ژنراتور برای این سایت ها مناسب است.

 

PhotoWatermark 20211217203627 معرفی ژنراتور دائم کار و کاربرد آن

سخن پایانی

ژنراتور دائم کار اغلب در مراکز اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد. در این ژنراتور ها، خیلی کم پیش می آید که مولد برق خاموش شود و کار خود را متوقف کند، بنابراین همیشه آماده تولید برق است.

ژنراتور های دائم کار انواع مختلفی دارند، مثل لوول، پرکینز، ولوو، کامینز و… که کارایی و عملکرد آن ها با هم تفاوت هایی دارد و کاربرد آن ها در صنایع گوناگون می باشد.

ژنراتور های دائم کار، کاربردهای مختلفی در صنعت دارند

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

 

 

محصولات مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *