کاتالوگ ژنراتورهای دیزلی

توانمندی های ژنراتور نیروگاهی در صنایع مختلف

PhotoWatermark 20211218231513 توانمندی های ژنراتور نیروگاهی در صنایع مختلف

 

ژنراتور دستگاهی کاربردی و مهم است که می تواند انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل نماید. و این ژنراتور ها انواع مختلفی دارند. ژنراتور الکتریسیته براساس کشف دانشمندی به نام مایکل فارادی است. که توسط آهن ربا در داخل یک سیم پیچ، جریان الکتریکی را در سیم می چرخاند. ژنراتور های نیروگاهی نمونه ای از  انواع ژنراتورها هستند که در نیروگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ژنراتور نیروگاهی همان ژنراتوری است که نیروی الکتریسیته تولید می کند. ژنراتور الکترومغناطیس با یک آهن ربا کار می کند و سیمی که دور آن می پیچد از جنس عایق می باشد.

ژنراتور توربین یکی دیگر از انواع ژنراتور نیروگاهی

در آمریکا بیش ترین میزان تولید برق در نیروگاه های برقی شکل می گیرد و این تولید برق توسط یک توربین انجام می شود. که برای به حرکت در آوردن ژنراتور های برق به کار می رود. در یک توربین ژنراتور، یک سیال متحرک، آب، بخار، گاز های احتراق و یک سری پره هایی که روی محور موتور قرار دارند، وجود دارد. توربین ها از انواع متنوعی برخوردار هستند. که شامل توربین های بخار، توربین های گاز، توربین های آبی و توربین های بادی می باشند.  ژنراتور نیروگاهی بخش های زیادی دارد. که هر کدام یک کار را برای تولید برق انجام می دهند.

 

ژنراتور کامینز

ژنراتور کامینز

توربین گاز های احتراقی نمونه ای از ژنراتور نیروگاهی

این توربین ها شبیه موتور های جت هستند. که سوخت این توربین ها گاز می باشد. توربین های گازی یا احتراقی به عنوان ژنراتور مستقل در یک چرخه ترکیبی کار می کنند. سیکل آن به صورت ترکیبی متوالی است که در بدنه ژنراتور وجود دارد؛ از طرفی سیستم های سیکل، ترکیبی از گاز های احتراقی یک توربین هستند که برای تولید برق استفاده می شوند. هنگام انتخاب ژنراتور نیروگاهی باید به برند و نام کمپانی سازنده توجه نمود.

 

 ژنراتور های خنک شونده با هیدروژن نمونه ای دیگر از ژنراتور نیروگاهی

دلیل اینکه این ژنراتور ها توسط هیدروژن خنک می شوند این است که چگالی کمی دارند، در واقع این ژنراتور ها گرمای ویژه ای را هدایت می کنند که راندمان این ژنراتور ها را بالا می برد.

دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو

ژنراتور آب خنک که در نیروگاه های برق برای تصفیه  آب ها استفاده می شود

این ژنراتور ها زمانی که نیاز های توان خروجی بالا باشد قابلیت خنک کنندگی با هیدروژن در نیروگاه های بزرگ را دارا می باشند که می توانند در این نیروگاه ها فعالیت زیادی داشته باشند. ژنراتور نیروگاهی کاربرد وسیعی در صنعت دارد که به دلیل قیمت مناسب و مزیت های زیاد، بین افراد محبوبیت زیادی دارد.

انواع مختلف ژنراتور ها

ژنراتور ها انواع زیادی دارند که در تولید برق موثر هستند، در این ژنراتور ها توربین بکار نمی رود؛ زیرا خودشان می توانند به تنهایی برق تولید کنند. در این ژنراتور ها سلول های فتوولتاییک خورشیدی وجود دارد که نور خورشید را مستقیم دریافت می کنند و از طریق آن برق تولید می نمایند. هنگام خرید ژنراتور نیروگاهی باید به مقدار ظرفیت برق تولیدی و نوع برق خروجی آن توجه نمایید.

مزیت های این ژنراتور

  • ژنراتور های نیروگاهی عایق های پیشرفته ای دارند که می توانند چگالی توان بالاتر ژنراتور را هدایت کنند و حرارتی را برای آرمیچر ایجاد نمایند که ژنراتور بتواند به درستی حرکت کند.
  • دارای پیکربندی فشرده و انعطاف پذیری مناسب می باشد که جایگزین خوبی برای ژنراتور های گران قیمت است.
  • قیمت مناسبی دارد و تمامی افراد می توانند آن را خریداری کنند. البته ژنراتور نیروگاهی در کنار مزیت هایی که دارد، معایبی نیز به همراه دارد.

 

PhotoWatermark 20211218231419 توانمندی های ژنراتور نیروگاهی در صنایع مختلف

سخن پایانی

همانطور که گفته شد؛ ژنراتور ها دستگاه هایی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کنند و در نیروگاه ها کاربرد زیادی دارند. ژنراتور های نیروگاهی در انواع برندهای مختلف تولید می شوند که هرکدام ویژگی های منحصر بفرد خود را دارا می باشند.

می توان گفت که ژنراتور توربین، توربین های گازی یا احتراقی، ژنراتور های خنک شونده و ژنراتور آب خنک کننده، نمونه هایی از ژنراتور نیروگاهی می باشند. این ژنراتور ها دارای عایق پیشرفته و ساختار پیکر بندی فشرده می باشند. ضمنا این ژنراتورها قیمت مناسبی دارند که ارزش این محصول را بالا می برد.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

 

 

محصولات مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *