بلاگ

عوامل موثر بر قیمت ژنراتور برق

اجزای ژنراتور برق و عملکرد آن ها

ژنراتور های برق را به عنوان مولد های برق و نیروگاه های کوچکی می شناسند که باعث تولید برق می شوند. این ژنراتور ها از سوخت استفاده می کنند و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. انواع مختلفی از ژنراتور های برق در بازار موجود می باشد که تفاوت هایی با هم دارند. قیمت ژنراتور برق نیز می تواند توسط عوامل مختلفی تعیین شود. برند تولید کننده و اجزای ژنراتور مهم ترین عوامل تعیین کننده این قیمت هستند.

عوامل موثر بر قیمت ژنراتور های برق

مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور های برق، برند تولید کننده آن ها می باشد. برند هایی که به تولید ژنراتور های برق پرداخته اند متعدد هستند و هر یک از آن ها کیفیت و قیمت ژنراتور برق را متفاوت در نظر گرفته اند. بنابراین اگر قصد خرید ژنراتور برق را دارید باید برند های گوناگون را به خوبی بررسی کنید و بهترین و با کیفیت ترین آن ها را انتخاب کنید. توان موتور نیز به نوبه خود بر این قیمت تاثیر گذار است. ژنراتور هایی که موتوری قوی دارند قطعا قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

اجزای ژنراتور برق

  • دینام
  • موتور
  • سیستم خنک کننده
  • دستگاه روغن کاری
  • سیستم سوخت
  • شارژر باتری
  • تنظیم کننده ولتاژ
  • صفحه کنترل

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور برق

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور برق

دینام ژنراتور برق

دینام بخشی از ژنراتور است که خروجی الکتریکی را برای موتور تامین می کند. خود این بخش نیز شامل قطعات متحرک و ثابت دیگری می باشد که همه آن ها در محفظه ای قرار دارند و با همکاری هم به فعالیت می پردازند. این اجزا باعث تولید میدان های الکتریکی و مغناطیسی می‌ شوند که در نهایت منجر به تولید الکتریسیته می گردند.

 

موتور ژنراتور برق

موتور ژنراتور، انرژی مکانیکی ورودی به دستگاه را تامین می کند و یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور برق است که از نظر اندازه با توان خروجی دستگاه رابطه مستقیم دارد و هرچه اندازه آن بزرگ تر باشد، توان خروجی نیز بیشتر می‌ شود. پیش از خرید ژنراتور های برق باید مشخصات آن ها را بررسی کنید و برنامه نگهداری و تعمیر آن ها را از فروشنده دریافت کنید.

سیستم خنک کننده

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ژنراتور برق سیستم خنک کننده است. از آن جایی که ژنراتور به طور مداوم در حال فعالیت است، قطعات آن ممکن است گرمای زیادی را تحمل کنند که به مرور زمان باعث از بین رفتن آن ها می شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، ژنراتور باید دارای یک سیستم خنک کننده باشد که گرمای قطعات را بگیرد و از آسیب به آن ها جلوگیری کند.

سیستم روغن کاری

ژنراتور ها دارای قطعات متحرکی هستند و این قطعات باید به طور مداوم روغن کاری شوند‌. سیستم روغن کاری این کار را انجام می‌ دهد و باعث افزایش طول عمر دستگاه می گردد.

قیمت ژنراتور برق

قیمت ژنراتور برق

سیستم سوخت

ژنراتور های برق دارای مخزن سوخت می باشند. ظرفیت سیستم سوخت به گونه ای است که باعث می شود دستگاه بتواند ۶ الی ۸ ساعت به طور مداوم کار کند‌.

شارژر باتری

این بخش از ژنراتور برق، ولتاژ مورد نیاز دستگاه را تامین می کند و شارژ آن را نگه می دارد. اگر ولتاژ دستگاه به میزان زیادی پایین باشد، شارژ باتری نیز طولانی می ‌شود و اگر ولتاژ خیلی بالا باشد باعث کاهش طول عمر باتری می گردد. شارژر ها معمولا از جنس فولاد ضد زنگ می باشند و به صورت اتوماتیک هستند.

قیمت ژنراتور برق برند jenbacher

قیمت ژنراتور برق برند jenbacher

تنظیم کننده ولتاژ

ولتاژ خروجی ژنراتور توسط این قطعه کنترل می شود. زمانی که ژنراتور در حال کار کردن است تنظیم کننده ولتاژ، ولتاژ آن را در حالت تعادل حفظ می کند.

صفحه کنترل

ژنراتور های برق دارای صفحات کنترل خودکاری هستند که باعث خاموش و روشن شدن دستگاه می گردند. این قطعه بر عملکرد ژنراتور نظارت دارد و میتواند به طور خودکار آن را خاموش کند.

سخن پایانی

ژنراتور های برق دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها قیمت متفاوتی دارند. عوامل متعددی بر قیمت ژنراتور برق تاثیر گذارند که نوع برند و اجزاء دستگاه مهم ترین این عوامل هستند. هنگام خرید ژنراتور برق اجزای آن ها را مورد بررسی قرار دهید و با کیفیت ترین آن ها را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

اطلاعات مهم و ضروری درباره بهترین موتور برق نیروگاهی

آشنایی با نحوه عمل ژنراتور در نیروگاه

محصولات مرتبط:

قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز همراه با انواع مدل های آن در برندهای مختلف

جدید ترین قیمت ژنراتور برق دیزلی+ نحوه عملکرد ژنراتور های دیزلی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *