کدام نوع از انواع ژنراتور دائم کار براى ماينر مناسب هستند؟

کدام نوع از انواع ژنراتور دائم کار براى ماينر مناسب هستند؟

 

معمولا برای کار با ماینر به ژنراتورهایی نیاز است که به طور 24 ساعته، نیروی پشتیبان آن را تامین کنند. این تامین نیرو توسط دو نوع اصلی ژنراتور دائم کار براى ماينر صورت می گیرد. به طور کلی، در ژنراتورها ابتدا هوای تازه وارد سیلندر می شود. سپس در مرحله بعد، این هوا در داخل سیلندر فشرده می شود و دمای آن به شدت بالا می رود. در نهایت، سوخت با فشار زیاد به داخل سیلندر وارد می شود.  حال با توجه به این پروسه، ژنراتورهای دیزلی و گازسوز می توانند از بهترین انواع ژنراتور دائم کار براى ماينر باشند.

چرا ژنراتور دیزلی برای کار با ماینر مناسب است؟

در این نوع ژنراتورها خبری از شمع و دلکو و کویل نیست و تعمیرات آن راحت تر است. در مقایسه با ژنراتورهای بنزینی و گازی، به دلیل چگالی سوخت این ژنراتور توان بیشتری برای تامین انرژی دارد. به علاوه، در برخی نقاط به دلیل نبود گاز شهری، با رعایت فاکتورهای فنی مانند برق و زمان مناسب که توسط شرکت سازنده تعیین می شود، این ژنراتورها بهترین گزینه هستند. اگر قصد استفاده مداوم از این ژنراتورها را دارید، بهتر است که دو دستگاه هر کدام به مدت 12 ساعت وارد مدار شوند تا مصرف و راندمان آن و عمر دستگاه ها افزایش یابد. برای مناطقی که به سوخت گازی دسترسی ندارند، این نوع ژنراتور دائم کار براى ماينر بسیار مناسب است.

 

تامین نیروی ماینر

تامین نیروی ماینر

 

 

چرا ژنراتور گازسوز برای کار با ماینر مناسب است؟

این نوع ژنراتور مناسب ترین و کارآمدترین ژنراتور دائم کار براى ماينر و استفاده از آن در سیستم های فرعی ممکن می باشد. وجود گاز طبیعی در اکثر مناطق، قیمت پایین و ارزان بودن آن نسبت به سایر سوخت ها، از مزایای این نوع ژنراتورها می باشد. عموم مردم بر این باورند که ژنراتورهای گازی قابلیت کار مداوم را ندارند و نمی توان از آن ها به صورت 24 ساعته برای ماینرها استفاده کرد.

این نظریه ممکن است در مورد ژنراتورهای گازسوز برای شرایط اضطراری صادق باشد، اما چند پارامتر کلیدی دیگر وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. این 3 پارامتر نشان می دهند که انواع گازسوز ژنراتور دائم کار براى ماينر مناسب هستند.

1.     حرارت تولید شده در این نوع موتورها بیشتر از سایر سوخت ها است.

برخی گمان می کنند که این گرما، یک دلیل نامناسب بودن این ژنراتورها است. هر چند نه تولید گرما، که عدم توجه و عدم کنترل طولانی مدت این گرما باعث آسیب جدی به موتور می شود. برای حل این مشکل، حجم رادیاتورهای مورد استفاده در موتورهای ارائه شده، 30 تا 40 درصد بیشتر است.

همچنین استفاده از فن های مجزا از شفت موتور نیز این مشکل را حل کرده اند. به طوری که فن های دمنده در سیستم رادیاتور از نوع برقی هستند و از خروجی ژنراتور با خروجی باتری در فن های DC استفاده می کنند. پس با توجه به حل این مشکل، این نوع ژنراتورها به عنوان ژنراتور دائم کار براى ماينر کاربردی هستند.

 

 

 

 

2.      کنترل فشار روغن دومین عامل مهم در ژنراتورها است.

روغن مورد استفاده در این موتورها باید توسط خنک کننده، سرد شود و دوباره وارد چرخه روغن کاری موتور شود. در این نوع ژنراتورها باید از روغن با دمای احتراق بالا و خاکستر کم استفاده شود. با توجه به این مسئله و کنترل دمای روغن، انواع ژنراتور گازسوز به عنوان ژنراتور دائم کار براى ماينر مناسب هستند زیرا قابلیت کار 24 ساعته را دارند.

3.     نوع بار ماینر ژنراتورهای گازی با سایر بارها متفاوت است.

هنگام تست عملکرد مولد گاز با المنت های حرارتی مشکلی دیده نمی شود. به اصطلاح ژنراتور با ولتاژ و جریان صحیح به کار خود ادامه می دهد. اما بسیاری از اوقات، با توجه به بازخورد مشتریان هنگام استفاده از ماینرها، ژنراتور رفتار غیرعادی مانند نوسانات ولتاژ از خود نشان می دهد. هر چند با استفاده از انواع گازسوز، این مشکلات کمتر می شود. به طور کلی، یک ژنراتور دائم کار براى ماينر باید توانایی حفظ ولتاژ را داشته باشد.

سخن پایانی

به دلیل استفاده از ژنراتورها به صورت 24 ساعته، میزان مصرف سوخت و برق آن ها بسیار مهم است. به همین دلیل شما باید ژنراتوری را انتخاب کنید که مناسب چنین موقعیتی باشد. دو ژنراتور معرفی شده در بالا گزینه های مناسبی به عنوان ژنراتور دائم کار براى ماينر می باشند.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

 

 

محصولات مرتبط: