بلاگ

ژنراتور تک، تامین کننده برق اضطراری برای مکان های رو باز

انواع و کاربرد های ژنراتور های تک

ژنراتور تک، تامین کننده برق اضطراری برای مکان های رو باز

ژنراتور تک به یکی از انواع مولد های برق گفته می شود که از آن ها برای مصارف شخصی و همچنین برای منازل و باغ ها می توان استفاده کرد. به طور کلی ژنراتورها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند؛ ژنراتورتک فاز یا همان ژنراتورهای تک و ژنراتور سه فاز‌. حتما تا به حال در مورد ژنراتور برق اضطراری چیزی شنیده اید، این تجهیزات، همان ژنراتورهای تک هستند. ژنراتورهای تک انواع متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها را در مکان خاصی می توان به کار برد.

کاربرد های ژنراتور تک

• ژنراتورهای تک را می توان در هر دستگاهی که برای کار کردن به ولتاژی کم تر از ۲۴۰ ولت احتیاج دارد به کار می برند.
•عمده ترین کاربرد این ژنراتورها در مناطق مسکونی و واحد های تجاری می باشد اما از آن ها می توان در سرد خانه های کوچک و متوسط هم استفاده کرد.
• همچنین در مکان هایی که قطع و وصلی برق زیاد است می توان ژنراتور تک را به عنوان ژنراتور های برق اضطراری به کار برد.
•در خودرو هایی که به صورت اجاره ای هستند یا در اتومبیل ‌هایی که دارای سیستم خنک کننده می باشند، هم می توان از این ژنراتور ها استفاده کرد.

اجزای اصلی ژنراتوربرق تک

۱• روتور: روتور نیروی مکانیکی موتور را می گیرد و حول محور مشخص و همچنین حول آرمیچر می چرخد. در نتیجه یک میدان مغناطیسی ایجاد می شود که این میدان باعث القا شدن نیرو الکترومغناطیس در سیم پیچ ها می شود.
۲• آرمیچر: در ژنراتور تک، آرمیچر ها همان آهن ربا های دایم کار و یا آهن ربا های تحریک پذیر هستند که هر مدلی از ژنراتورهای تک، متناسب با کاری که می کند، یک مدل از این آرمیچر ها را دارد.
۳• کموتاتور: این قطعه از جنس فلز، برنج یا مس می باشد. ذغال های جاروبک در ژنراتورهای تک بر روی کموتاتور قرار می گیرند و ولتاژ متحرک را به سیم پیچ های درونی که در روتور قرار دارند، منتقل می کنند.
از قطعات دیگر ژنراتور تک می توانیم به استاتور، جاروبک ها، جارو نگهدار ها، کلاف، رکتیفایر، یاتاقان، بلبرینگ و… اشاره کنیم.

ژنراتور های تک مدل استریم ژنراتورهای تک مدل استریم

انواع ژنراتورهای تک

• ژنراتورهای تک مدل Stamford
قابل استفاده در کارخانه ها و محیط های رو باز
کارایی و کیفیت بالا و قیمت مناسب
قابلیت کار کردن در دمای بسیار بالا یا بسیار پایین
مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
• ژنراتور های تک مدل Leroy Somer
می تواند با سایر موتور ها کوپل شود.
مجهز به رگولاتور
قابلیت تثبیت کردن ولتاژ خارجی
دارای کیفیت بالا
•ژنراتور های تک مدل Meccalte
• ژنراتور های تک مدل Stream
•ژنراتور تک مدل Stamford Power
• ژنراتور های تک مدل Sincro

مدل Sincro، جدید ترین مدل ژنراتور های تکمدل Sincro، جدید ترین مدل ژنراتورهای تک

نکات مهمی که در هنگام خرید ژنراتور تک باید به آن دقت کرد:

1.ظرفیت برق تولیدی

در مرحله اول باید ببینید که در چه محلی می خواهید از این ژنراتور ها استفاده کنید، سپس برق مورد نیاز آن مکان را اندازه گیری کنید.

2.نوع سوخت

حتما ببینید که سوخت مورد نظر شما چگونه است، از بنزین استفاده می کنید یا گازوئیل. پس از آن متناسب با سوخت در دسترس خود و همچنین بر اساس هزینه های ژنراتور تک، می توانید مدل ژنراتورتک خودتان را انتخاب کنید.

3.شرکت سازنده

شرکت های متفاوتی انواع ژنراتورهای تک را تولید می کنند که هر برندی این ژنراتورها را با کیفیت های متفاوتی می سازند. پس سعی کنید در انتخاب ژنراتور خود حتما یک برند معتبر انتخاب کنید.

مدل استامفورد، کاربردی ترین ژنراتور های تکمدل استامفورد، کاربردی ترین ژنراتورهای تک

سخن پایانی

ژنراتور تک یکی از جدید ترین و کاربردی ترین مولد های برق است که لازم است در هر مکانی از جمله منازل، بیمارستان ها و سرد خانه ها این ژنراتورها به کار برده شوند‌. ژنراتورهای تک انواع متفاوتی دارند اما چیزی که بین آن ها مشترک است این است که این مولد ها برای ولتاژ زیر ۲۴۰ ولت به کار می رود. همچنین این ژنراتور ها به تغییرات محیطی مقاوم هستند. مجموعه ما به فروش انواع ژنراتوراز جمله ژنراتور تک می پردازد.

محصولات مرتبط:

موتور برق دیزلی تکفاز

موتور برق خانگی

مقالات مرتبط:

خرید دیزل ‌ژنراتور چه فایده‌ای دارد؟

دیزل ژنراتور کوچک برای چه منظور استفاده می شود؟

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *