دسته‌بندی نشده

جدید ترین قیمت ژنراتور برق دیزلی+ نحوه عملکرد ژنراتور های دیزلی

اجزای مهم ژنراتور

ژنراتور برق دستگاهی است که توسط آن نیروی الکتریسیته و برق تولید می شود، در واقع وسیله ای است که از اختلال فعالیت های روزانه جلوگیری می کند. ژنراتور ها در دسته های فیزیکی و الکتریکی از کاربرد های مختلفی برخوردار هستند. از آن جایی که دنیای ژنراتور های دیزلی گسترده است، پس خرید آن کاری پیچیده است و نیاز به دانستن چند نکات و انجام عملیات های محاسباتی دارد. در واقع باید قیمت ژنراتور برق دیزلی را بررسی کرد تا با صرف هزینه مناسب وسیله ‌ای پر کاربرد با بیشترین کارایی را خریداری کرد.

انواع ژنراتور برق دیزلی و قیمت ژنراتور برق دیزلی

انواع ژنراتور برق دیزلی و قیمت ژنراتور برق دیزلی

ژنراتور ها چگونه کار میکند؟

 ژنراتور برق وسیله ای است که از طریق آن انرژی مکانیکی به دست آمده را از منابع بیرونی به شکل انرژی الکتریکی به عنوان خروجی تبدیل می کند. البته ژنراتور دیزلی انرژی الکتریکی تولید نمی کند بلکه توسط انرژی مکانیکی ایجاد شده و با ایجاد حرکت و تولید بار در سیم پیچ ها و مدار الکتریکی برق را ایجاد می کند.

جدید ترین نرخ قیمت ژنراتور برق دیزلی

جدید ترین نرخ قیمت ژنراتور برق دیزلی

جریان الکتریکی تولید شده توسط ژنراتور به دست می آید، برای درک بیشتر می توان نحوه عملکرد پمپ آب را با ژنراتور برق دیزلی مقایسه کرد. در پمپ آب جریان آب به وجود می آید اما در واقع هیچ آبی تولید نمی ‌شود بلکه فقط جریان وجود می ‌آید.

ژنراتور های برق دیزلی از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند قسمت اول و بخش متحرک روتور نامیده می‌ شود و بخش ساکن را استاتور می ‌گویند روتور ها را از نظر ساختمان طراحی به دو دسته تقسیم می کنند، ماشین های قطب صاف و ماشین های قطب برجسته. در این دستگاه به طور قراردادی با توجه به توان برق که بر حسب کیلو ولت آمپر است تقسیم‌ بندی انجام می ‌شود. توجه داشته باشید که در واقع قیمت ژنراتور برق دیزلی به نوع آن بستگی دارد و همه ی قیمت ها یکی نیست.

اجزای ژنراتور برق دیزلی

1- موتور: اصلی ترین و حیاتی ترین قطعه در ژنراتور برق دیزلی، موتور آن است که منبعی برای تامین انرژی این دستگاه به شمار می‌ آید و می‌ تواند توان مکانیکی ژنراتور را تامین کند. موتورهایی که در دیزل ژنراتور قرار دارند با حساسیت بسیار تولید طراحی و تولید می شوند، بنابراین در انتخاب آنها باید بسیار دقیق بود، چونکه توان مکانیکی یک موتور را تامین می کنند.  موتورها می ‌توانند توان الکتریکی خروجی ژنراتور را تعیین کنند و به این وسیله قدرت الکتریکی در استفاده از ژنراتور را بدهند. مهم ترین اصلی که در قیمت ژنراتور برق دیزلی تاثیر می گذارد موتور آن است و نسبت به سایر اجزا هزینه ببشتری دارد.

2- ژنراتور: برای تعریف ژنراتور از  یک اصطلاح جالب استفاده می کنند آن هم قلب تپنده در تولید توان الکتریکی است، در واقع انرژی اولیه خود را از موتور می گیرد و سپس برق تولید می کند لازم به ذکر است که نوع ژنراتور با توجه به نیاز ما تولید می شود، برای مثال برای تولید توان بالا به ژنراتور القایی نیاز داریم. ساختمان ژنراتور ها مثل سیم پیچ روتور و استاتور تقسیم بندی می شود.

3- سیستم سوخت

4- کنترل کننده ولتاژ

5- سیستم خنک سازی

6- گزوز

7- سیستم روغن کاری

8- شارژ باتری

9- پنل کنترل چارچوب اصلی

کاربرد ژنراتور برق دیزلی

کاربرد ژنراتور برق دیزلی

قیمت ژنراتور برق دیزلی

نوع محصول مشخصات آن قیمت
دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا ۱۳۰ میلیون تومان
دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا پرکینز ۲۹۰ میلیون تومان
دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا لوول ۱۹۵ میلیون تومان
دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا بنز ۱۶۰ میلیون تومان
دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا موتور سازان تبریز ۱۷۰ میلیون تومان

 

اسم محصول مشخصات محصول قیمت محصول
ژنراتور برق دیزلی ۱۰۰ کاوا لوو ۳۴۰ میلیون تومان
ژنراتور برق دیزلی ۱۰۰ کاوا پرکینز ۳۰۰ میلیون تومان
ژنراتور برق دیزلی ۱۰۰ کاوا لوول ۲۴۰ میلیون تومان
ژنراتور برق دیزلی ۱۰۰ بنز ۲۰۵ میلیون تومان
ژنراتور برق دیزلی ۱۰۰ کاوا موتور سازان تبریز ۲۱۵ میلیون تومان
مشخصات فنی ژنراتور

مشخصات فنی ژنراتور

سخن پایانی

قیمت ژنراتور برق دیزلی با توجه به نوع برند و توان آن متغیر است، همچنین قیمت ژنراتور دست دوم با توجه به میزان کارکرد، سال ساخت، برند و کشور سازنده هم متغیر است. همه افراد قبل از خرید دیزل ژنراتور استعلامی از لیست قیمت آن به دست می آورند تا با توجه به مبلغی که دارند یک برند مناسب را انتخاب و سپس آن را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

محصولات مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *