بلاگ

بهترین و مناسب ترین موتور برق برای مصارف خانگی کدام است؟

بهترین و مناسب ترین موتور برق برای مصارف خانگی کدام است؟

 

میکا پاور کمپانی موفقی در زمینه ارائه تجهیزات الکتریکی در بازار فعلی کشور می باشد. کارکنان مجرب این شرکت بر اساس به روز ترین استاندارد های جهانی موجود تجهیزات مورد نیاز شما را در اختیار شما قرار می دهند. موتور های برق یکی از دستگاه های پر کاربردی است که علاوه بر مصارف صنعتی در مجتمع های مسکونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این موتور ها دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام با سوخت های مختلفی همچون بنزین، گازوئیل و گاز به تولید برق می پردازند.  قیمت موتور برق خانگی در مقایسه با انواع صنعتی آن نازل تر می باشد.

معرفی اولیه محصول

عملکرد اصلی موتور برق این است که با مصرف سوخت اولیه مختلفی که در اختیارش قرار می گیرد موتور احتراقی را به حرکت وا می دارد و انرژی مکانیکی که این موتور تولید می کند را به وسیله ژنراتور به انرژی الکتریکی و یا همان برق مورد نیاز ما تبدیل می کند.

در مکان هایی که جریان پیوسته برق داشتن بسیار ضروری و حیاتی می باشد با نصب کردن موتور برق ها می توان در هنگام اختلال در وصل بودن برق سراسری به سرعت توسط موتور برق انرژی الکتریکی مورد نیاز را تولید و به مصرف رساند.

قیمت موتور برق خانگی با توجه به سایز های مختلفی که انتخاب می کنید می تواند در طیف مشخصی متفاوت باشد.

آشنایی با ویژگی های موتور برق های خانگی

آشنایی با ویژگی های موتور برق های خانگی

تقسیم بندی موتور برق های خانگی بر اساس نوع برق مصرفی

 

در این تقسیم بندی دو گروه اصلی برق تک فاز و سه فاز قرار دارد.

  • موتور برق مختص برق تک فاز:

اگر بخواهیم به زبانی ساده در این باره توضیحی ارائه دهیم باید گفت که همان جریان برق متناوبی که در ساختمان های مسکونی توسط پریز برق قابل استفاده می باشد برق تک فاز است. می توانید برای مشاهده قیمت موتور برق خانگی از نوع تک فاز به قسمت دسته بندی محصول سایت میکا پاور مراجعه فرمایید.

  • موتور برق های مخصوص برق سه فاز:

در این حالت معمولا ولتاژ برق مصرفی 380 ولت است که می توانید به راحتی موتور برق های مخصوص برق 3 فاز را در این زمان استفاده کنید.

مشاهده قیمت موتور برق خانگی

مشاهده قیمت موتور برق خانگی

ضرورت داشتن کانوپی برای موتور برق ها

 

ممکن است در ابتدا این سوال برای شما پیش بیاید که کانوپی چیست؟ باید گفت که در بیشتر مواقع یک محفظه که دارای قابلیت عایق صدا بودن است را بر روی موتور برق ها قرار می دهند. به این محفظه که به منظور کاهش به گوش رسیدن صدای تولید شده توسط موتور برق به هنگام فعالیت استفاده می شود کانوپی و یا اتاق سایلنت می گوییم.

اهمیت کانوپی ها در موتور برق های خانگی بیش از انواع صنعتی می باشد؛ چرا که در کل صدای ناشی از فعالیت موتور برق زیاد است و در مجتمع های مسکونی و یا خانه ها این صدا می تواند بسیار مزاحم و آزار دهنده باشد. در مقابل به کار بردن کانومی ها برای موتور برق هایی با توان بالا مخصوصا انواعی که در صنایع به کار می روند مرسوم نمی باشد.

 

اجزای مختلف تشکیل دهنده موتور برق های خانگی

  • موتور احتراقی:

  • بی شک مهم ترین بخشی که در هر موتور برق حضور دارد و عملکرد صحیح آن تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد کلی دستگاه دارد موتور احتراقی می باشد.

اطلاع از قیمت موتور برق خانگی

اطلاع از قیمت موتور برق خانگی

 

این قسمت با تامین نیروی محرکه دستگاه امکان تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی را برای ما فراهم می کند.

  • مولد برق ژنراتور:

  • بخشی که مستقیما انرژی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل می کند.

  • سیستم تنظیم کننده ولتاژ: در صورت وجود نوسان جریان را قطع می نماید.
  • مخزن سوخت: سوخت مورد نیاز موتور برق را ذخیره می کند.

توصیه هایی در خصوص خرید موتور برق خانگی

 بهتر است تا قبل از اقدام به خرید موتور برق به نکاتی از جمله نوع محل نصب موتور، قیمت موتور برق خانگی، توان مورد نیاز شما و اندازه و سایز مورد نیازتان توجه لازم را داشته باشید.

سخن پایانی

مشاورین متخصص موجود در بخش فروش شرکت میکا پاور می توانند ضمن ارائه توضیحات کافی پیرامون ویژگی های هر نوع موتور برق، راهنمایی های ویژه و ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهند.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *