بلاگ

انتخاب یک دیزل ژنراتور ام تی یو متناسب با شرایط مورد استفاده و با بهترین مشخصات

perkinz p1 انتخاب یک دیزل ژنراتور ام تی یو متناسب با شرایط مورد استفاده و با بهترین مشخصات

ژنراتور ام تی یو  نوعی ژنراتور برق است که برای تولید انرژی الکتریسیته در مواقع ضروری به کار می رود تا فعالیت های روزانه دچار تعویق نشود. دیزل ژنراتور یا همان ژنراتور گازوییلی از یک موتور دیزل، ژنراتور، شاسی، اطاقک پوشاننده، عایق های صدا، سیستم های کنترل، قطع کننده های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما و سیستم استارت اتومات و دینام که به یکدیگر متصل شده اند، تشکیل شده است.

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور

برای خرید یک ژنراتور برق چه مشخصاتی را در نظر بگیریم

دیزل ژنراتور ام تی یو در واقع انرژی مکانیکی ورودی که از یک منبع خارجی تامین می شود را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. البته ژنراتورهای گازسوز و دوگانه سوز نیز وجود دارند اما دیزل ژنراتورها کاربردهای گسترده تری دارند. امروزه زندگی بشر توسعه پیدا کرده است و نیاز به انرژی بیش از پیش احساس می شود. در واقع ما به یک منبع انرژی نیاز داریم که سرمایه ما را مدنظر قرار داده و از هدررفت آن جلوگیری کند. ژنراتورهای دیزلی به دلیل قیمت مناسب، هزینه های نگهداری و تعمیرات کم و عمر مناسبی که دارند، انتخاب مناسبی هستند. علاوه بر این دیزل ژنراتور ام تی یو به دلیل اینکه تامین کننده های قطعات آن زیاد هستند، به دانش و تجربه زیادی نیاز ندارد و حمل و نقل و راه اندازی آسانی که دارد؛ پرطرفدار است. برای خرید ژنراتورهای گازی باید هزینه بالایی صرف شود ولی از نظر تامین سوخت مناسب تر هستند و این یک مزیت است.

دیزل ژنراتور دوسان

دیزل ژنراتور دوسان

بعد از چند ساعت استفاده دیزل ژنراتور باید سرویس شود

ژنراتورهای دیزلی با حداکثر سرعت ۱۸۰۰ دور کار کرده و به وسیله آب خنکسازی می شوند، در نتیجه نسبت به ژنراتورهایی که در سرعت های ۳۶۰۰ کار می کنند و به وسیله هوا خنک می شوند، بهتر هستند. سرویس اساسی یک دیزل ژنراتور ام تی یو بعد از ۲۰۰۰۰ ساعت کارکرد نیاز است. یعنی اگر ژنراتور شما به طور متوسط ۴ ساعت در روز کار کند، حدودا بعد از ۱۴ سال به سرویس اولیه و اساسی نیاز پیدا خواهد کرد. بعد از ۱۵۰ تا ۳۰۰ ساعت استفاده نیز نوبت سرویس دوره ای روغن و فیلترها برای یک ژنراتور دیزلی فرا می رسد. هیچ دستگاهی نباید با بار بیش از حد کار کند زیرا باعث فرسودگی دستگاه می شود. هرچند کار با ژنراتور با بار خیلی سبک هم بدون ایراد نیست.

مهم ترین بخش یک دیزل ژنراتور

موتور مهم ترین بخش یک دیزل ژنراتور ام تی یو است. تمام توان مکانیکی مورد نیاز توسط این بخش تامین می شود. به همین دلیل موتور باید کاملا با دقت انتخاب شود. توان مکانیکی که یک موتور تامین می کند، توان الکتریکی خروجی را مشخص می کند، بنابراین با توجه به مورد استفاده باید موتوری با توان مناسب انتخاب کرد. میزان صدای تولیدی و حجم محفظه سوخت نیز از جمله مواردی است که در انتخاب موتور باید به آن ها توجه کرد.

دیزل ژنراتور ام تی یو

دیزل ژنراتور ام تی یو

نگهداری اصولی دیزل ژنراتور

رعایت تعویض به موقع روغن و فیلتر یکی از مهم ترین موارد در افزایش طول عمر دیزل ژنراتور است. رعایت نکات زیر نیز به کارکرد بهتر دیزل ژنراتور ام تی یو کمک می کند.

بعد از هر ساعت کارکرد باید روغن و فیلتر آن عوض شود و بعد از ۲۰۰ ساعت، فیلتر گازوئیل تعویض شود. حداقل هر هفته یکبار موتور روشن شود. بعد از هر ۸ ساعت استفاده، ۲ ساعت موتور خاموش شود. فیلتر هوا مرتب تمیز شود و بعد از هر ۳۰۰ ساعت استفاده با فیلتر جدید جایگزین شود. سطح آب و روغن با توجه به میزان استفاده، روزانه یا هفتگی کنترل شود. سلامت باطری و نشتی های روغن و اب به طور مرتب کنترل شوند.

مزایای استفاده از دیزل ژنراتور ام تی یو

موتورهای دیزلی نیاز به سیستم جرقه زنی ندارند و عمل احتراق به وسیله پاشیدن گازوئیل داغ بر روی هوای فشرده شده صورت می گیرد. همچنین موتورهای دیزلی سوخت سنگین با عدد ستان بالا را می سوزانند به همین دلیل مقدار کمی سوخت برای شعله ور شدن کافی است. مصرف سوخت در موتورهای دیزلی ۳۰ درصد کمتر از موتورهای بنزینی است.

 

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *