بلاگ

نحوه عملکرد موتور برق سایلنت به همراه کاربرد و معرفی کامل آن

قیمت موتور برق

موتور برق سایلنت یکی از انواع موتور برق ها است و همانطور که از اسمش پیداست در حین فعالیت صدا تولید نمی کند. به دیزل ژنراتور های سایلنت، اینورتر و کیفی هم می گویند که سایز کوچکی دارند و شبیه به کیف دستی هستند و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد. موتور برق های اینورتر از سوخت بنزینی برخوردار هستند ک وزنی به حدود ۲۰ کیلو گرم دارند. دلیل نام گذاری موتور برق اینورتر، نوسان ساز الکترونیکی قوی آن است به همین دلیل به آن اینورتر می گویند.

تفاوت موتور برق اینورتر با سایر موتور برق های معمولی

تفاوت موتور برق اینورتر با سایر موتور برق های معمولی

موتور برق سایلنت چیست؟

دیزل ژنراتور اینورتر جزو مولد های قوی برای تولید برق است. در این وسیله برق مستقیم به متناوب تبدیل می شود آن هم بدون کاهش سرعت موتور که قابل تحسین است. این کار به این دلیل انجام می شود که خروجی برق با کیفیت تر و با کمترین تغییر در میزان ولتاژ فرکانس به وجود باید که تبدیل جریان برق از طریق آلترناتور انجام می شود‌. البته این ویژگی فقط در موتور برق سایلنت وجود دارد در سایر موتور برق ها این مکانیسم معنی ندارد.

اجزای موتور برق کیفی

اجزای موتور برق کیفی

کاربرد موتور برق کیفی

کاربرد موتور برق اینورتر به نیاز شما بستگی دارد؛ برای مثال اگر اهل سفر و تفریح هستید و به یک منبع برق نیاز دارید که علاوه بر سبک بودن، قابل حمل باشد و فضای زیادی را اشغال نکند‌. پیشنهاد ما به شما همان موتور برق اینورتر است. یکی از ویژگی های خوب آن قابلیت جا به جایی راحت است، همچنین آن ها تا توان ۳۰۰۰ وات هم وجود دارند.

از موتور برق سایلنت برای کار های خیلی مهم، مثل آزمایشگاه ها، کامپیوتر ها، لپ تاپ ها و ابزار دقیق دیگر استفاده می شود، چون بدون صدا و بدون تولید تلرانس همراه است. همچنین از آن می توان برای کمپ های تفریحی، همانند کوهنوردی، کویر گردی و موارد این چنینی استفاده کرد. در کنار دانستن کاربرد آن باید بدانید که این وسیله به دلیل مصرف سوخت کم و تولید آلایندگی ناچیز برای محیط زیست بسیار مناسب است. در ادامه نکته ای که باید بدانید این است که هرگز موتور برق سایلنت را در فضای بسته قرار ندهید، چون منجر به انتشار گاز های مونواکسید کربن و در نهایت مسمومیت وسیله می شود.

کنترل پنل موتور برق کیفی

کنترل پنل موتور برق کیفی

نحوه عملکرد موتور برق اینورتر

مکانیسم عملکرد موتور برق به نحوی است که توان خام ساخته شده را از ژنراتور می گیرد و از این طریق یک ریز پردازنده ویژه برای تسویه توان خام در طول یک فرآیند چند مرحله ای بهره برده می شود. در نخستین مرحله موتور برق سایلنت برق چند فاز ولتاژ بالا که از طریق دینام ژنراتور تولید می شود و به آن برق متناوب می گویند از برق AC به برق DC منتقل می شود. بعد از طریق اینورتر برق DC دوباره به برق AC تبدیل می شود. در نهایت برق خروجی کاملاً با کیفیت و تمیز می باشد که در آن یک ریز پردازنده تمام فعالیت های رخ داده و از همه مهم تر سرعت موتور را کنترل می کند.

یکی از بزرگترین تفاوت های موتور برق سایلنت نحوه کنترل دور نسبت به بار مصرفی می باشد. در موتور برق اینورتر، دور ۳۶۰۰ در دقیقه ثبت شده است و با همین سرعت کار می کند. اما ممکن است در یک موتور برق اینورتر قابل حمل سرعت تغییر کند تا از آن طریق انرژی مورد نیاز را تأمین کند. در موتور برق اینورتر با افزایش بار مصرفی دور موتور بیشتر می شود و بالعکس. بنابراین موتور برق کیفی قابل حمل از سوخت بهتر و کار آمد تر استفاده می کند. در موتور برق سایلنت قابل حمل توان یک کیلوواتی، در مدت زمان چهار ساعت فقط یک لیتر بنزین مصرف می کند.

سخن پایانی

موتور برق وسیله ای است که از طریق آن نیروی الکتریکی به وجود می آید که این کار را با استفاده از مصرف سوخت و تبدیل نیروی مکانیکی به الکتریکی انجام می دهد. و اما برای مکان هایی که میزان صدا بسیار مهم است از موتور برق سایلنت استفاده می شود، برای مثال در مکان هایی مثل بیمارستان، چون افراد به استراحت و درمان نیاز دارند و قطع ناگهانی برق باعث ایجاد وضعیت سختی می شود به یک موتور برق بی صدا نیاز است.

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور کاترپیلار

دیزل ژنراتورهای دوسان

مطالب مرتبط:

معرفی مشخصات دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا + قیمت دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا

نکات مهم در زمان خرید موتور برق صنعتی و قیمت آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *