بلاگ

بهترین ژنراتور برق چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

بهترین ژنراتور برق چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

 

انرژی برق از آنجایی که ممکن است به هر دلیلی مانند کمبود این انرژی در برخی از مناطق، پر مصرف بودن بعضی از نواحی، ایجاد اشکال در خط انتقال برق و… قطع گردد پس ما باید یک منبع پشتیبان برای این مواقع داشته باشیم.

ژنراتور برق بهترین منبع تغذیه برای شرایطی است که امکان دسترسی ما به برق وجود ندارد و فعالیت های عادی زندگی ما دچار اخلال شده است.

گاها حتی قطعی برق از یک مشکل عادی فراتر می رود و ممکن است یک مجتمع تجاری و یا اداری نتواند فعالیت های خود را به انجام برساند. این دستگاه به این صورت عمل می نماید که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی دریافت کرده و آن را به انرژی برق مبدل می کند.

بهترین ژنراتور برق چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟بهترین ژنراتور برق

 

انتخاب بهترین ژنراتور برق

 

برای اینکه بتوانیم یک ژنراتور خوب انتخاب کنیم باید به مواردی مانند سایز مخزن، قدرت ژنراتور و مقدار خروجی آن، مدل استارت دستگاه، نوع سوخت وسیله و حجم آلودگی صوتی که که می تواند به وجود آورد توجه کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

در حالت کلی می توان ژنراتور های برق را به چند دسته تقسیم نماییم که بهترین آنها در دسته های 2000 تا 10000 واتی قرار می گیرند. مصرف کننده بسته به میزان واتی که نیاز دارد یکی از آنها را تهیه می نماید. ویژگی های دیگر آن شامل این موارد است:

  • مدل استارت ژنراتور برق نیز می تواند بر خوب بودن و قیمت آن تاثیرگذار باشد. هندل فنری یک مدل استارت است که قیمت کمتری در برابر استارت الکتریکی دارد. اگر می خواهید که ژنراتور شما سیار و قابل حمل باشد باید مدلی را انتخاب کنید که استارت آن از طریق باتری سربی زده شود.
  • نوع سوخت ژنراتور به سه گونه است بنزینی، شارژی و دیزلی که بهترین آنها شارژی است چرا که از انرژی خورشید برای شارژ استفاده کرده و طول عمر بالاتری در مقابل همتایان خود دارد.
  • میزان صدایی که دستگاه تولید می نماید نیز بسیار مهم است.
  • معمولا صدایی که مدل دیزلی تولید می کند بسیار بیشر از مدل بنزینی می باشد. البته که طراحان به این نظر معتقدند که موتور برق هایی که بالای 4000 وات هستند بدون صدا نیستند.

اجزای ژنراتور برق شامل چه مواردی می باشد؟

  1. موتور : از اصلی ترین بخش های یک ژنراتور موتور است. در واقع این قطعه است که می تواند توان الکتریکی که از ژنراتور خارج می گردد را تعیین نماید. در انتخاب موتور ژنراتور باید به مواردی مانند صدای آن و میزان سوختی که مصرف می کند دقت نمایید.
  2. ژنراتور: این قطعه انرژی خود را در اصل از موتور گرفته و برق را تولید می نماید. در واقع این قطعه از ژنراتور می باشد که می تواند مشخص کند عمکلرد کلی این دستگاه به چه صورت و میزانی است.
  3. سیستم سوخت: تانک سوخت در اصل قطعه ای از پایه ژنراتور می باشد.
  4. معمولا در موتور هایی که برای مصارف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند تعبیه می گردد.
  5. سیستم خنک سازی و اگزوز :داغ شدن قطعات دستگاه باعث خرابی و در نهایت ایجاد هزینه های اضافی می گردد. معمولا در موتور برق ها از گاز هیدروژن و یا مایع برای خنک سازی بهره می برند

قیمت دیزل ژنراتورقیمت دیزل ژنراتور

تنظیم کننده ولتاژ

سیستم روغنکاری

شارژ باطری

پنل کنترل

چارچوب اصلی

نمایندگی ژنراتور برقنمایندگی ژنراتور برق

 تفاوت ژنراتور برق و موتور برق در چیست؟

 

ژنراتور ها دستگاه های تولید برق ثابتی هستند که دارای سایز بزرگتری نسبت به موتور برق می باشند. البته که این دستگاه ها به دلیل حساسیت بالایی که در نصب دارند باید توسط شرکتی معتبر که از متخصصین این حوزه بهره می برد نصب گردند. نکته ای که در این دستگاه ها بسیار مهم است در رابطه با مقدار برق بالایی است که تولید می کند.

زمانی که برق قطع گردد به طور خودکار شروع به کار می کند. موتور برق ها در ابعاد کوچک تری طراحی و ساخته می گردند و به صورت دستی استارت زده می شوند. با توجه به سایز کوچکتر در مقابل ژنراتور برق قاعدتا مقدار کمتری برق تولید خواهد کرد.

با توجه به گسترش استفاده از این دستگاه ها شرکت ها استارت اتومات برای برخی از این مدل ها نیز تعبیه کرده اند. برای آنکه بهترین ژنراتور را خریداری نمایید ابتدا تمامی مشخصات آن را بررسی کرده و سپس با نیاز خود مطابقت دهید و در نهایت تصمیم بگیرید.

 

 

محصولات مرتبط:

 

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *