دسته‌بندی نشده

قیمت ژنراتور گازی بر چه اساسی محاسبه می شود؟

اجزای اصلی ژنراتور گازی

ژنراتور گازی کاتر پیلار

ژنراتور گازی کاتر پیلار

قیمت ژنراتور گازی بر اساس حجم و توان قدرت و جنس و برند آن تعیین می شود. ژنراتور گازی که پشتیبان برق سراسری یا شبکه ای است، در کارخانجات و مراکز خدماتی و بهداشتی جزو ملزومات ساختمان است، زیرا اگر جریان برق در معرض قطع شدن قرار گیرد و قطع و وصل برق صورت بگیرد، ممکن است ضررهای جبران ناپذیری اتفاق بیفتد.

ژنراتور گازی به عنوان پشتیبانی برای برق سراسری است، به خصوص در مراکز اداری، مراکز تجاری، ساختمان های مسکونی و همینطور تولیدی ها که در صورت قطع برق خساراتی ممکن است، بر دستگاه های موجود در ساختمان وارد شود.

قیمت ژنراتور گازی و اجزای آن

اجزای ژنراتور گازی به جز در مواردی که مربوط به برند باشد، تأثیری ندارد. ژنراتور گازی از 4 قطعه اصلی تشکیل شده است، که این 4 قطعه عبارتند از:

 • • موتور گاز سوز یا همان موتور احتراق با سوخت گازی
  • آلترناتور یا ژنراتور مولد یا تولید کننده برق
  • شاسی نگهدارنده ای که سیستم را حمل یا نگهداری می کند و نمادی از قدرت دستگاه می باشد، که فرمان ژنراتور نیز در این قسمت برقرار است. پس دو جزء اصلی ژنراتور گازی بر روی شاسی دستگاه قرار دارند.
  • جزء چهارم که فرمان ژنراتور است و بر روی شاسی قرار دارد.
  تعداد اجزای ژنراتور گازی فارغ از برند قعات هیچ تأثیری در قیمت ژنراتور گازی ندارد.
  چون این ژنراتور ها گاز سوز هستند، منبع سوخت آن ها نیز گاز طبیعی یا همان CNG است، که در کشور ما کم هزینه ترین سوخت فسیلی است.

قیمت ژنراتور گازی و مزایای آن ها

ژنراتورهای گاز سوز به دلیل اینکه به منبع سوخت دسترسی آسان دارند، در نقاط مختلف کشور قابل استفاده هستند. این ژنراتورهای گاز سوز آلودگی کمی در محیط زیست منتشر می کنند و از نظر آلودگی صوتی نیز صدای کمتری ایجاد می کنند. در ضمن چون منبع سوخت این ژنراتورها گازهای طبیعی یا همان CNG هستند و هزینه این نوع سوخت از باقی انواع سوخت های فسیلی در کشور کمتر است، به همین دلیل این نوع ژنراتورها محبوب تر هستند.

قیمت ژنراتور گازی با توجه به برند دستگاه

ژنراتور گاز سوز

ژنراتور گاز سوز

در ایران معمولاً ژنراتور گازی کمتر از دیزل ژنراتور ها است. علت کمبود این نوع محصول این است، که چون تولید کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، به نسبت قیمت بیشتری دارند. از طرفی هم این نوع ژنراتورها در کشور ما به صرفه هستند.

قیمت ژنراتور گازی یا قیمت ژنراتور دیزلی و گازی

در ایران به دلیل اینکه قیمت ژنراتورهای گازی که تولید کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، بیشتر است. از طرفی هم گاز طبیعی که منبع سوخت برای این نوع ژنراتورها است، ارزانتر از سوخت های فسیلی دیگر است. ژنراتورهای دیزلی را دو گانه سوز می کنند و در اصل ژنراتورهای دیزلی تبدیل به ژنراتورهای دیزلی و گازی می شوند، تا برای استفاده در ایران مناسب تر باشند.

تفاوت قیمت ژنراتور گازی با ژنراتور دیزلی

تبدیل ژنراتور دیزلی به ژنراتور دیزلی/ گازی یا همان دو گانه سوز

تبدیل ژنراتور دیزلی به ژنراتور دیزلی/ گازی یا همان دو گانه سوز

دوگانه سوز کردن ژنراتور دیزلی بر روی قیمت آن تأثیر می گذارد، اما همچنان تبدیل آن ها به ژنراتورهای دیزلی/ گازی با قیمت ژنراتور گازی متفاوت است. ارزان بودن سوخت گاز طبیعی باعث شده است، تا در ایران ژنراتورهای دیزلی را دو گانه سوز یا تبدیل به ژنراتورهای دیزلی/گازی کنند. قیمت گاز طبیعی به مراتب کمتر از سوخت های فسیلی دیگر است. اما به دلیل اینکه الیاژ موتورهای گاز سوز با دیزلی متفاوت است، همین موضوع سبب می شود، تا عمر موتورهای دیزلی/گازی کاهش پیدا کند. در نهایت اینکه شاید با دو گانه سوز کردن ژنراتورهای دیزلی احساس کنیم، که هزینه ها را کم کرده ایم، اما کوتاه شدن عمر دستگاه باعث خنثی شدن کم کردن هزینه ها می شود.

موقعیت استفاده و قیمت ژنراتور گازی

موقعیت استفاده از ژنراتورهای گازی

موقعیت استفاده از ژنراتورهای گازی

ژنراتورهای گازی مانند سایر ژنراتورها به خصوص ژنراتورهای دیزلی در مواردی ضروری هستند، مانند زمانی که با قطع برق روبرو می شویم.

در حالت اضطراری این موتورها 1500 دور در ثانیه کار می کنند، که اگر 60 تا 70 درصد راندمان کار را در نظر بگیریم، این ژنراتورها در مجتمع های مسکونی و تجاری و کارخانجات کاربردی تر هستند. اما در صنایع سنگین و نیروگاه های تولید برق و برای مصرف مداوم باید از موتورهای 1000 دور در ثانیه استفاده کرد، تا دستگاه بتواند 24 ساعته تولید برق کند.

قیمت ژنراتورگازی با اینکه در نیروگاه های تولید برق و صنایع بزرگ و صنعتی می توانند، به صورت 24 ساعته برق تولید کنند، وابسته به برند آن ها است. در مزارع ماینرها نیز می توان از همین ژنراتورهای گازی استفاده کرد، به این دلیل که نیاز به انتقال سوخت وجود ندارد و از نظر قیمت برای ماینینگ ارزهای دیجیتالی بسیار مناسب تر است و آلودگی محیط زیستی هم ندارد.

مطالب مرتبط:

اطلاعات مهم و ضروری درباره بهترین موتور برق نیروگاهی

آشنایی با نحوه عمل ژنراتور در نیروگاه

محصولات مرتبط:

قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز همراه با انواع مدل های آن در برندهای مختلف

جدید ترین قیمت ژنراتور برق دیزلی+ نحوه عملکرد ژنراتور های دیزلی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *